Gábor hétfőn lementette adatainak 18%-át a számítógépéről, kedden a 25%-át, szerdán 2,8 GB-tal többet, mint hétfőn. Így még 24,5 GB adat maradt mentés nélkül. Mennyi adata van Gábornak a gépen?

Egyenletet és annak a "folyamatát" is légyszi! Fontos.

2015. márc. 24. 16:47
 1/2 Angelo84 ***** válasza:

úgy kezelem, hogy kedden az eredendően a gépen lévő adatok 25%-át mentette le, nem pedig a hétfői mentés utána megmaradt 25%-át.


legyen a teljes adat x


hétfőn: x*0,18

kedden: x*0,25

szerdán: hétfő + 2,8 = (x*0,18)+2,8

maradék: 24,5


na és ezek együtt összesen adják ki x-et, vagyis:


x*0,18+x*0,25+(x*0,18)+2,8+24,5=x

x*0,61+27,3=x

27,3=0,39*x

x=70

2015. márc. 24. 17:13
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. márc. 29. 12:01