Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy merevlemezem, amiről...

Van egy merevlemezem, amiről adatokat kellene visszaállítani. Ezért előtte szeretnék róla egy biztonsági képfájlt menteni. Ezt hogyan és mivel lehet?

Figyelt kérdés
Érdekelne OSX, Linux és Windows alatti megoldás is, ha lehet ingyenes szoftverek vagy eleve beépített programok. Vannak ilyenek?

2015. jan. 13. 03:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A jelenlegi adatokról egy egyszerű másolással tudsz backup-t készíteni. A törölt fájlokról nem lehet mivel azokat először vissza kéne állítani.

A visszaállításra van egy rahedli ingyenes progi -persze azok annyit is érnek-, és sok mindentől függ a siker is.

De mivel mindent ingyen akarsz így kb 1% az esélyed hogy visszanyerd a törölt esetleg többször felülírt fájlokat, utóbbira kb 0.0001%.

Ingyenes programok keresésére ajánlom a google-t.

Mo-n egy cég foglalkozik ilyennel horror áron persze (Kürt), magánzók pedig jó ha egy tucatnyian vannak, mármint akik rendelkeznek a megfelelő ismeretekkel és technológiával is.

2015. jan. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Windows-zos megoldások :


Nézd meg ezt, ez ingyenes és elvileg mindent tud amit szeretnél (összes szektor másolását is) : [link]


Illetve ez már nem ingyenes, de ez viszont képés az összes szektorról egy darabolt képfájlt késziteni, amit a későbbiekben betudsz mountolni a windows alá egy plusz meghajtóként : [link]


A fent emnlitett két program megtalálható a hiren boot cd-n is : [link]


9.9-est ajánlom azon még minden program "működéképes".


Sok sikert.

üdv.

2015. jan. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tényleg csak a KÜRT csinálja jól? A fizikai adatmentésben tudom, hogy igen, de nekem itt nem fizikai kell valószínűleg. Például ez a cég is jónak néz ki:

[link]

2015. jan. 13. 09:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a Kürt.

Ők is foglalkoznak a hardverrel:

[link]

2015. jan. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kérdésed alapján én az ingyenes DiskDrill-t ajánlom. Elérhető OS X-re és Windows-ra, kezeli a FAT, NTFS, HFS+ és ext2/3/4-es fájlrendszereket. Hivatalos weboldal: [link]
2015. aug. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nekem exFAT kell sajnos és ez nagyon megszorítja a lehetséges programokat, semmivel nem tudtam visszahozni, pedig ott van az adat, ráadásul képek és rengeteg
2015. aug. 30. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!