Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít matekból? Levezet...

Valaki segít matekból? Levezeti nekem valaki?

Figyelt kérdés
Egy derékszögű háromszög háromszög átfogóhoz tartozó magasságának hossza 1, az egyik hegyesszög "alfa". Fejezzük ki a háromszög oldalainak és az átfogó két szeletének hosszát "alfa" szöggfüggvényeinek segítségével!

2015. márc. 28. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy most melyik szög is az alfa, a behúzott magasságvonal által létrehozz szög, vagy az eredeti háromszög egyik szöge. Most úgy vettem, hogy a magasságvonal által létrehozz szög az alfa.

[link]

2015. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy ha az átfogót is ki kell fejezni szögfüggvény segítségével, akkor azt a lap tetejére felírt képlettel, azaz a=x+y-nal célszerű, vagyis: a=tanα+tanα'
2015. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ha az alfa a B csúcsnál van, akkor hogy kell?
2015. márc. 28. 19:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyan így, csak másik oldalakra írod fel a szögfüggvényeket.
2015. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
K0sz0n0m!:D es ugyanannyinak kell igy is kij0nnie?
2015. márc. 29. 11:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak mint írtam, máshogy kell felírni a szögfüggvényeket. Ha az alfa ott van ahova először rajzoltam, akkor a c=1/cosα, de ha a B csúcsban van, akkor c=1/sinα. Ezek gondolom tudod: [link]
2015. márc. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mostmar ertem kszonom a segitseget :)
2015. márc. 29. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!