Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megoldani ezeket...

Hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat?

Figyelt kérdés

Egy hatjegyű szám tartalmazza a 0;1;2;3;4;5 számjegyek mindegyikét, és osztható 12-vel.

Melyik a legkisebb , illetve legnagyobb ilyen szám?


Egy derékszögű háromszög átfogójához tartozó magassága 12cm, és az átfogót 4:9 arányban osztja ketté.

Határozza meg a háromszög oldalainak hosszát!



2015. márc. 29. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:

1) Ha osztható 12-vel akkor az azt jelenti, hogy osztható 4-gyel és 3-mal.

3-mal akkor osztható, ha számjegyek összege osztható 3-mal, ez teljesül is minden esetben.

4-gyel akkor osztható, ha az utolsó 2 számjegy osztható 4-el.

Első számjegy nem lehet a 0, mert akkor 5 jegyű szám lenne. A többit meg csak ki kell logikázni. Kezdjük a legkisebbel: a 102-vel kezdődő szám a legkisebb, és ha ezt befejezzük a 345 számjegyekkel, akkor 102345 számot kapunk, ami osztható is 4-gyel, így ez a legkisebb 12-vel osztható szám.

A legnagyobbat ugyanígy kell csinálni: a lehető legnagyobb szám az 543210, de mivel ez nem osztható 4-gyel, megnézzük az ennél kisebb következő számot, a 543201-et. Ez sem osztható, megyünk tovább. Eljutunk a 543120-hoz, ez már osztható 12-vel így ez lesz a legnagyobb 12-vel osztható szám.

2015. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hoppá kicsit elírtam, mindjárt javítom.
2015. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A logika jó volt, csak a számokat írtam el.

A legkisebb a 105432, a legnagyobbat nem számoltam el, így az jó.

2015. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Második kérdésre a válasz: [link]
2015. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!