Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezüst kémiai tulajdonságai?

Ezüst kémiai tulajdonságai?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kémiából 9 diás prezit kell készíteni,ezért szeretném kérni a segítségeteket! A kémia tankönyvemben nem találom,és a tavalyiban sem.A Wikipédiában nem az van róla leírva ami nekem kéne.Szóval aki tud az kérem segítsen mert egy cirka órája vacakolok vele..:(

2015. ápr. 6. 16:20
 1/6 A kérdező kommentje:
És ha már itt tartunk,mikkel lép reakcióba? Képlet is kéne hozzá,de nem túlságosan bonyolult.
2015. ápr. 6. 16:36
 2/6 A kérdező kommentje:
.
2015. ápr. 6. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Épp keresem, megtaláltam az egyetemi anyagaim között, de a reakcióegyenleteket nem tudom szépen bemásolni. Ha gondolod küldj priviben mailt, átdobom. Van egy PPT (sajna tele van képpel és alig van benne szó, egy dia), egy kidolgozott tétel, amiben egy táblázat része, ott vannak reakciók.

Meg van egy giga Word dokumentumom,abból így hirtelen:


Ókor


A fémek előállítása, megmunkálása már komolyabb ismereteket igényelt. Az ókorban már ismerték az aranyat, a rezet, az ezüstöt, a vasat, az ólmot és a higanyt is. Az ókori Egyiptom asszonyai már használtak arcpírt, ajakpírt, festették körmüket, hajukat, s ehhez arzén- és antimon-vegyületeket használtak.


Egyes esetekben az egyenletben csak a valóban reagáló részecskéket tűntetjük fel.

Például az ezüst-nitrát oldat és nátrium-klorid oldat összeöntése esetén:

AgNO3 + NaCl = AgCl + NaNO3

Mivel mindkét oldat ionrácsos anyagból jön létre, szabad ionokat tartalmaznak.

Ag+ + NO3- + Na+ + Cl- = AgCl + NO3- + Na+

Mivel a nitrátion és a nátriumion az egyenlet mindkét oldalán megtalálható azonos mennyiségben, egyszerűsíthetünk vele, mint a matematikai egyenletben.

Így a reakció lényege: Ag+ + Cl- = AgCl

(A képződött ezüst - klorid rosszul oldódó anyag, úgynevezett csapadék, ezért látnánk fehérnek a kapott oldatot.)


AgNO3 + NaCl = AgCl + NaNO3

Ag+ + NO3- + Na+ + Cl- = AgCl + NO3- + Na+

Ag+ + Cl- = AgCl


Az ilyen egyenleteket ionegyenletnek nevezzük.



Írhatnál az ezüst galvánelemről, ez középsulis anyag.


Az ionpolarizáció jelenségét, a kötéstípus megváltozását jól érzékelteti az ezüst-halogenidek vízben való oldása. Az ezüst-fluorid (AgF) például vízben jól oldódó, a kötés ionos. Az AgCl, AgBr, AgI oldhatósága egyre csökken, az anionok mérete ugyanis fluortól a jód felé nő, így növekszik a polarizálhatóságuk is. Az AgCl-ban és AgBr-ban és az AgI-ban a kötés egyre inkább kovalens jellegűvé válik.



Így hirtelen ezeket találtam, remélem tudtam valamit segíteni :D Csak közben dolgozom, de majd idenézek. :)

2015. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úr Isten,köszönöm :O
2015. ápr. 6. 16:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit, remélem tudtam segíteni :)
2015. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél^^
2015. ápr. 6. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!