Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy gömb felszíne 100cm2,...

Egy gömb felszíne 100cm2, mekkora a térfogata?

Figyelt kérdés

A=4pi*r2=100cm2

V=(4pi*r3)/3

Ezek amiket tudok a gömbről. Ebből hogy kéne kiszámolni a térfogatot? Arra gondoltam, hogy 4pi-vel elosztom, de ahhoz tudnom kéne, hogy milyen pi-vel szorzott, amit viszont nem adott meg. Csak a felszínt.



2015. ápr. 8. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Te mi a túróról beszélsz?

píből csak egyféle van.


Az első egyenletből kiszámolod r-t, és behelyettesíted a másodikba. Kész

2015. ápr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem fogalmaztam elég jól.

pi=3.14

pi=3.1415

pi=3...............

Szóval úgy értettem, hogy nem mindegy milyen a pi, mert nem "100 pi cm2"(mert ha az lenne akkor egyszerűen pi-vel ellehetne osztani) hanem "100 cm2" van megadva.

2015. ápr. 8. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:
2 egyenlet 2 ismeretlennel, ezt könnyen meglehet oldani ha tudod hogyan kell átrendezni az egyenletet("r"-re kell átrendezni), a pi-re meg keress rá gyorsan google-ba :)
2015. ápr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor csak kerekítsd 2 tizedes jegyre(középiskolában addig szokták)
2015. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!