Olyan kérdésem volna, hogy egy körszeletnek hogyan lehetne kiszámolni az átlagos magasságát?


mediafire pont com /view/sbngjs2oe715ty9/teszt.png

ezek az adatok vannak megadva


2015. ápr. 8. 21:44
 1/4 anonim válasza:

Én a szelet területéből számolnám ki tizedikesként, lehet, hogy később hatékonyabb módszert is tanítanak.

d=20 -> r=10 -> van ott egy szabályos háromszög (60°), azaz a kör egyhatoda. Kör területének a hatoda - a szabályos háromszög területe = a szelet területe (Részletezzem tovább?)


x = a szelet területe / 10 (Ha tévedek, akkor bocsi, nem nagyon hallottam még átlagos magasságról)

2015. ápr. 8. 22:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól írtad, Tizedikes! :D

Egyébként vékony szeletnél az átlagos magasság kb. 2/3-a a szelet magasságának. (Itt kb. 1% hibával.)

2015. ápr. 8. 22:42
 3/4 A kérdező kommentje:
hát nekem eléggé pontosan kellene, egy képletre gondoltam, ha jól tudom a rész területét kell elosztani a hosszal, vagy a körív hosszával
2015. ápr. 10. 20:53
 4/4 anonim válasza:

Kör területe: r^2*=100 (=3,1415)

A szeletet tartalmazó cikk terölete: 100*/6

Cikkből a háromszög területe (Hérón-képlettel):

(15*5*5*5)=25*(3)

Szelet területe: 100*/6-25(3)=25*(2*/3-(3))

Szelet átlagos magassága: 25*(2*/3-(3))/10=

=2,5*(2*/3-(3))=0,90586

2015. ápr. 11. 13:25