Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen lottószámokat játszott...

Milyen lottószámokat játszott meg Misi a lottón, és miért?

Figyelt kérdés
Légy jó mindhalálig

2015. ápr. 9. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

22, 39, 45, 73, 85.


"Az iccaka má megint valami bolondot álmodnék tülle, mint a mult iccaka.

- Mit tetszett álmodni?

Az öreg fejcsóválva, derűsen mosolyogva nyugodott vissza.

- Azt álmodtam, hogy egy nagy macska megfogott, oszt én egy kis fireg vótam a szájába, egér, oszt átúszott a vizen, osztán akkor egy nagy felleg lett belülle, úgy níztem utána. Aután meg túrós derelyét ettem, oszt láttam a Hortobágyot bevetve borsóval vígestelen végig, oszt én egy nagy ökör vótam oszt ott kelletett hagyni a derelyét, oszt lelegelni a borsót, aztat meg én sose állhattam ki íletembe, a borsót, hát ijet álmodtam, oszt nem felejtettem el reggelre... mer megnyomta a gyomrom.

A kisfiú jóízűen nevetett.

- Má a takarítónénak is elmondtam, - nevetett az öreg úr is, - a meg megfejtette, hogy aszondja: macska: 85, felleg 73, túrós derelye 39, ökör: 45... No valami kimaratt: az ám, a víz... 22... Rossz szám: fuccs! de rosz is vízzel álmodni, mert halált jelent a családba.

A gyerek nevetett, de hang nélkül:

- Számja van mindennek?

- Igen a kislutrira.

Ja, a kislutri! Már hallott a kislutriról, otthon a parasztok mindig azt szokták mondani: kijött a lutrid.

- Nizze csak, mondok egyet: - szólt az öreg, - tegyük meg. Isten neki, legfeljebb odalesz egy hatos. Ott van az asztal sarkán egy ezüst hatos, írja le ezeket a számokat, hónap mennyen el a nagy trafikba, osztán tegye meg lutrira. Ha nyerünk, fele a magáé. Hadd legyünk gazdag emberek. Hogy is monta maga: nagyurak! Nagyurak!

Göcögve nevetett hozzá, hogy a hasa rengett.

A kisfiúnak tetszett s ceruzát vett elő, leírta a számokat. Az öreg újra lediktálta, de a víz megint kimaradt.

- Má e nem fog kijönni, - mondta hozzá, hogy e mindig kiesik, ki akar maradni a sorbul.

- Ezt a hatost? Pósalaky úr?

- Haggya csak azt a hatost, az reggelire van kitéve kávéra, itt van egy bankó forint e. Ha lúd legyík kövér.

Odaadott egy forintot s a kisdiák eltette."

2015. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tomi90 válasza:
45%
Remélem tudod, hogy azok után, hogy megkérdezted, 600-an fogják ezt megjátszani :D Egyszerűbb lett volna elmenni egy könyvtárba és megnézni a könyvben.
2015. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ #1-nek.. nem azért kérdeztem meg, mert ezeket a számokat akarom megjátszani, hanem mert magyar órára kell :)
2015. ápr. 10. 22:27
 4/4 Tomi90 válasza:
Akkor elnézést :D Komolyan azt hittem a nagy nyeremény miatt, hogy van olyan aki ezt akarja megjátszani, de előtte még nyilvánosan megkérdezi :D
2015. ápr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!