Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a megoldása ezeknek az...

Mi a megoldása ezeknek az alapintegráloknak?

Figyelt kérdés

[link]


A 8. oldalon lévő F6-os feladatból az a; d; e.


Az a helyzet, hogy édesapám matematikát tanít egyetemen, de azt mondta, hogy gondolkozzak el a feladaton, aztán ha lesz sejtésem a megoldásáról, akkor tárjam elé. Nem tudtam rájönni, ráadásul még soha nem tanultam ilyet. Most kezdtem a középiskolát.



#matematika #megoldás #alapintegrál
2015. ápr. 11. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

e)-re használhatod, hogy az 1/sqrt(1 - x^2) integrálja az arcsin(x) + C.


A többinél csak a hatványozás azonosságai kellenek gyakorlatilag meg az x^n integrálja. Ezek mennek?

2015. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne rögtön ilyen feladatokkal kezdj. Először tudd meg, hogy mi is ez, minek stb. Ha rögtön elkezdesz az alapintegrálokkal mókolni, akkor csak bemagolod és nem fogod tudni felhasználni azt a tudást.

És szerintem először a deriválással kezd (könnyebb).

2015. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de még így sem értem. Azt hiszem tényleg az alapoknál kell kezdenem, vagy hagyom a francba a matematikát. Így is rám van erőltetve, de teljesen hülye vagyok hozzá.
2015. ápr. 12. 11:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha rád van erőltetve, akkor tényleg ne foglalkozz vele. Középiskola elején ennek nincs még itt az ideje; és ha nem érdekel az egész magadtól, akkor semmi értelme ezzel még most foglalkoznod. Az, hogy édesapád matematikus, egy jó lehetőség arra, hogy segítsen neked matekból, és ha érdeklődést mutatsz, akkor gondozza a tehetségedet; de nem szabad erőltetnie, hogy te is az legyél.
2015. ápr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Engem a legjobban az zavar, hogy még le sem ül velem foglalkozni igazán. Nincs szerintem türelme az olyanokhoz, mint én, aki nem érti.
2015. ápr. 12. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!