Valaki jó matekos segítene? Nagyon fontos.


a)Adott a koordináta-rsz.-ben két pont A( 5; 1) és B(-2;0). Írja fel az A és B pontokra illeszkedő f egyenes egyenletét!


Eddig jutottam el: AB vektor((-2)-5; 0-1)=(-7;-1) --> n vektor= (1;-7)


Tovább nem tudom.


b) Az e egyenesről tudjuk, hogy illeszkedik az A pontra és merőleges az Ab szakaszra. Határozza meg e egyenletét+ számítsa ki a k kör és az e egyenes ( A-tól kül.) metszéspontjának koordinátátit!


Itt eddig jutottam el, nem biztos, hogy jó:


e: A ( 5; 1) AB vektor (-7;-1)

-7x+(-1)y=(-7)*5+(-1)*1

-7x+(-1)y=-36 / : (-1)

7x+y=36


Tovább nem tudom. :S


2015. ápr. 12. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsőhöz nem is kell vektor, van egy olyan képlet is,hogy két adott ponton átmenő egyenes egyenlete, az alapján feltudod írni.
2015. ápr. 12. 10:24
 2/5 anonim ***** válasza:
A körről egyébként mintha hiányozna valami adat.
2015. ápr. 12. 10:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, igen: a kör egyenlete: x^+y^-2x-8y=8
2015. ápr. 12. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:

A b-t úgy csinálnám, hogy először is meghatározom az e egyenes egyenletét, pl. úgy hogy felírom az AB egyenletét(első feladatban ez már megvan) amiről leolvasható AB normál vektora amiből tudjuk AB irányvektorát, AB irányvektora pedig az e normálvektora mivel merőleges az AB szakaszra.


Innentől van egy pontunk (A) és megvan e normál vektora is, tehát felírható e egyenlete.


Innentől meg egyenletrendszer, az egyik az e egyenlete, a másik a köré, lesz egy x1 és egy x2 meg egy y1 és y2 megoldás ami a két metszéspont koordinátái lesznek,Mp1(x1;y1) Mp2(x2;y2) az egyik az A pont kell legyen, a másik lesz a megoldás.

2015. ápr. 12. 11:10
 5/5 A kérdező kommentje:

Na jó, sehogy nem jönnek ki. :D

Felírtam a kör egyenletét, ami ugye :

x^+y^-2x-8y=8

x+4y=0 ? és itt kéne kijönnie valahogy 1-nek/-1nek

2015. ápr. 12. 11:40