Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ismertek olyan konkrét számot...

Ismertek olyan konkrét számot 161051 (100000[11]) és 1594404 (999999[11]) között, ami matematikai körökben ismertebb, nevezetes érték, vagy valami folytán számtanilag/geometriailag/algebrailag/stb. különleges vagy van valami matekos jelentősége?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem.
2012. dec. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ebbe már így a legelején biztos vagy ?!

Mert attól hogy számodra hülyének/zavarosnak tűnik a kérdés, vagy neked nincs jelentősége, nem feltétlenül kell egyből rávágni _magyarázat nélkül_, hogy nem.

Ahogy pl. a √3/2 is nevezetes szám (olyan sütit kaptam egyszer tanártól osztálykarácsonykor), a π vagy az exponenciális, úgy lehet, hogy a kérdéses nagyobb tartományban is esetleg, reméltem/remélem van. Csak nem tudok róla, ezért kérdeztem rá, és ha egyébként kell az ok is, egy "kódtörő" jellegű PC-s játékon dolgozunk a tesómmal GM8-ban, és ahhoz kérdeztem.


Azzal egyébként nem lenne gondom, ha el is mondod, hogy miért nincs, hamár ezt kijelented, vagy hogy azt írod hogy véleményed szerint nem valószínű. Viszont így egy egyszerű "NEM" még furcsán mutat szvsz., és ha jól sejtem valsz. az elsőként leírt "indokot" gondoltad bele.


Persze ha nem így van, akkor elnézést, de azért én még azt mondanám, hogy inkább várok, hátha MÉGIS van.


Csak ennyi, szvsz., bocs. :>

2012. dec. 6. 11:06
 3/9 4k05 ***** válasza:

Hasznos lenne, ha szétnéznél itt:


[link]


Jó eséllyel az eddig felfedezett összes matematikai állandó, illetve nevezetesebb érték szerepel ezen a hosszú listán, biztosan találsz megfelelő számot.

2012. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 4k05 ***** válasza:
Konkrétan találtam egy megfelelőt: ugyebár a 2ⁿ - 1 alakú prímszámokat, ahol n is prímszám, Mersenne-prímeknek nevezzük: n = 19 esetén => 2ⁿ - 1 = 524287 ami szintén prím, tehát 524287 egy Mersenne-prím, és beleesik a kívánt [161051, 1594404] intervallumba is.
2012. dec. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ebbe már így a legelején biztos vagy ?! "


Azt kérdezted. Ismerek-e ilyen számot. Hát én nem ismerek ;) azért írtam a NEM-et.


Mondjuk ide vehetném az 1000000 értéket, mert szép egész kerek szám, de ide vehetném az 1111111 számot is, az is ugye elég látványosan különleges. Ha így megfelel, ezeket kapásból ismerem ;)

2012. dec. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A linket és a Mersenne-prímet köszönöm.

Pont jó, mivel Mersenne-prímekről gondolom sok infót találok az interneten, és egy "ködös" szépirodalmi körülírást is tudok írni rá a játékhoz.


Köszönöm!

2012. dec. 8. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:

362880 = 9! ( [link] )

338350 a 100. piramisszám ( [link] )

2012. dec. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 4k05 ***** válasza:
Nagyon szívesen :)
2012. dec. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az új válaszokat is! A Piramisszám is nagyon jó ötletadó lehet még.

Bár a játék már nagyon alapjában el kezdett készülni, még gondolkodok kicsit rajta, hátha még érkeznek új ötletek.

2012. dec. 11. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!