Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik kötelező olvasmányt...

Melyik kötelező olvasmányt válasszam? Légy jó mindhalálig, Rómeó és Júlia, Ábel a rengetegben?

Figyelt kérdés

Választani kell a három könyv közül?

Ti melyiket ajánljátok?

Tamási Áron: Ábel a rengetegben

William Shakespeare: Rómeó és Júlia

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig



2015. ápr. 18. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó kettőt nem ajánlom, egyszerűen olvashatatlanok és rettentően unalmasak. Kínszenvedés az egész.

Az egyik osztálytársam viszont elolvasta az Ábelt, és azt mondta neki tetszett,vagy legalábbis nem annyira unalmas.

2015. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tamási Áront
2015. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kérdés, Tamási Áron a jó választás. A másik kettőt elolvasni egy kín.
2015. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

rómeó és júlia, mert csak a debilek nem tudják a sztorit + van belőle film (élvezhető)


egyébként egyik se olyan jó könyv...

2015. ápr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2015. ápr. 18. 21:04
 6/10 anonim ***** válasza:

első vagy utolsó.

de inkább első.

a rómeó és júlia nem olyan hosszú, de elég katyvasz. ha tetszett a antigoné/hamlet akkor ez is tetszene.

amúgy hiába nagyon híres, nekem szenvedés volt olvasni, pedig évente 400könyvet olvasok, szóval általában kevesebb mint egy nap lett volna..hát egy hétig szenvedtem a Shakespeare drámával.. és a végén se voltam biztos benne, hogy átjött -e a mondanivaló..

2015. ápr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a légy jó mindhalálig általában a debrecenieknek kötelező. ha érdekel akkor azt olvasd.

de szerintem az 1. a legizgalmasabb

2015. ápr. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Rómeó és Júlia. Aránylag könnyű a nyelvezete, rövid, könnyen értelmezhető. Meg a három közül amúgy is ennek van a legjobb története.
2015. ápr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ábel a rengetegben szerintem jó könyv érdekes és nem is unalmas sőt humoros is. Én ezt ajánlanám.
2015. ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyet értek a többiekkel szerintem is az Ábel a legjobb. A Rómeó és Júlia inkább lányoknak való, de nekem ettől nem tetszett annyira. A Légy jó mindhalálig még talán szóba is jöhet de az első a tuti.
2015. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!