matek

2015. ápr. 21. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:

cospi/4=gyök2/2

cos2pi/4=0

cos3pi/4=-cospi/4=-gyök2/2

2015. ápr. 21. 13:08
 2/5 Bugya Péter ***** válasza:

az első kettő nevezetes szög:

gyök2/2 és 0

2015. ápr. 21. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:

jézus nem lehetne legalább szóközzel elválasztani?


ez legalább 5-6 féle egyenlet lehet kapásból

2015. ápr. 21. 13:12
 4/5 Bugya Péter ***** válasza:

a harmadik

Cos (135)

Cos(90+45)

Cos(A+B) = cos A cos B - sin A sin B

Cos(90+45) = cos 90 cos 45 - sin 90 sin 45


cos 90 = 0 , cos 45 = 1/gyök2 , sin 90 = 1,

sin 45 = 1/gyök2

Substituting the calues

cos(135) = 0 - 1* (1/gyök2)

Cos (135)= - (1/gyök2)=-gyök2/2

2015. ápr. 21. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:

A 3.-hoz van annál egyszerűbb is:

[link]


cos(pí - x) = - cos(x)

cos(pí - 3/4 * pí) = - cos(1/4 * pí) = - gyök(2)/2

2015. ápr. 21. 14:07