Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem köszönik meg sokan,...

Miért nem köszönik meg sokan, amikor valaki levezeti nekik a házijukat?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 23. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, de attól tartok nem fogjuk megtudni az igazi okot, mert kétlem, hogy az érintetteknek lenne bátorsága bevallani, miért ennyire neveletlenek.
2015. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az már egy bizonyos szint lenne, ha eljutna odáig, hogy nem lenne bátorsága, mert ez azt jelentené, hogy tudja, hogy meg kellene köszönni, de mégsem tette. Itt másról van szó, sokan fel sem fogják, hogy valaki szívességet tett nekik, amiért egy minimális gesztus, köszönetmondás járna. A hétköznapi életben is van ilyen, sajnos elég gyakran, miért pont itt lenne máshogy. Az viszont szomorú, hogy iskolás gyerekeknél tapasztaljuk ezt.
2015. ápr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mert arctalanul könnyű úgy venni mintha evidens lenne
2015. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A középiskola kollégiumban nekem sem köszönték meg ha megcsináltam az idősebbek háziját. Akkor még nádszál és szemüveges voltam, ezért ha netán úgy adódott hogy izmuk védelme jól jött volna cserébe, azt sem nyújtották hálából. Úgy gondolták hogy alanyi jogon ez nekik jár. Persze aztán csesztem utána "jótékonykodni" nekik.

De az élet más területein sem tapasztalható az hogy megbecsültek lennének a jótevők. Gondoljunk csak az elkalapált mentősökre, akik azt kapják azért cserébe hogy enyhítenek a szenvedő kínjain.

Vagy egyszer volt egy nem jó méretű új cipőm, amit odaadtam egy hajléktalannak akinek passzolt a lábára. Erre majdnem nekem támadt és szidkozódni kezdett, ugyanakkor meg mondogatta hogy mit vigyek még neki. Persze, olyan viselkedés után.

2015. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. ápr. 23. 16:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kíváncsi lennék, mi ösztönzött a kérdés kiírására?

Miért most, mikor sajnos elég gyakori az általad említett magatartás.

2015. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Több oka is van

1. mert tényleg érdekel, hogy miért nem

2. hátha ettől változni fog

3. mert kezd elegem lenni ebből

2015. ápr. 24. 08:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pár napja egy eléggé részletes választ adtam egy privát üzenetben küldött kérdésre. Gondoljátok, hogy megköszönték? :S
2015. máj. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kitartást mindenkinek és köszönöm a válaszotok
2015. máj. 4. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!