Mi a teendő ilyen esetben ( exponenciális függvény)?


Szóval a következőnek kell kiszámítani a zérushelyét:

1/2^x=3


Illetve ha nem azonosak az alapok akkor mit kell tenni?



#Exponenciális függvény #kölcsönösen nem egyértelmű
2015. ápr. 26. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:

3*2^x=1

ln3+x*ln2=0

x=-ln3/ln2

x=-1.5850

2015. ápr. 26. 09:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennek nincs zériushelye, mert ez egy pont.

loga^b=c

a^c=b

(1/2)^3=1/8


A [link] exponenciálisnak lehetne, csak nincs, mert nem metszi az x tengelyt.

2015. ápr. 26. 09:24
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

második válaszoló: az exponenciális függvényt transzformáltuk, így 3-mal lentebb került, tehát metszi az x tengelyt.

2015. ápr. 26. 09:40
 4/7 anonim ***** válasza:
annak meg y=(1/2)^x -3 alakúnak kéne lennie és akkor x az egyik változó
2015. ápr. 26. 09:49
 5/7 A kérdező kommentje:
igen eredetiben úgy is nézett ki, csak én már hozzá adtam 3-mat tehát átkerült az egyenlet másik oldalára.
2015. ápr. 26. 09:52
 6/7 anonim ***** válasza:

na igen ez már más kérdés, ott a


y=(1/2)^x -3

y=0

egyenletrendszert kell megoldani

2015. ápr. 26. 11:32
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen az első válaszoló meg is adta rá az eredmény!:) Nagyon szépen köszönöm mind a kettőtöknek!
2015. ápr. 26. 11:43