Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szakdolgozatomba ha nem írok...

Szakdolgozatomba ha nem írok saját véleményt az gáz? Vagy ha írok, elég az "Összefoglalás" fejezetbe?

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert igazából úgy van, hogy saját eredményt nem kell elérni bsc/msc/osztatlan szakon (phd képzésen már kell), de ez eredmény és nem vélemény. Azért biztos nem árt, ha a munkád nem csak idézetekből áll.....
2010. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg az előszóban is foglald össze, hogy mi a túrónak írsz éppen erről, mit szeretnél bebizonyítani, amit aztán megismételsz az összefoglalásban. Ha a kettő között nincs saját gondolat, nem tragédia. Persze ártani, nem árt.
2010. febr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kell véleményt írni, legalábbis az én tanáraim mindig mondják...
2010. febr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért jártál egyetemre/főiskolába, hogy kialakuljon a saját véleményed, illetve hogy azt szóba is tudd önteni. Lehet, hogy nálatok elfogadják szakdolgozatnak, ha csupán összeollóztál a szakirodalomból a megadott mennyiségben, nálunk ezért tuti bukó járna. Érdeklődj a tanáraidnál, de a legtutibb, ha gondolkozol a témán, addig kutatsz, amíg kialakul a saját véleményed, és azt leírod és alátámasztod a szakirodalommal. Vagy épp a szakirodalmat cáfolod meg, de megalapozottan.
2010. febr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Saját gondolatokat is kell közölni, de nem úgy hogy Véleményem szerint...Hanem, hogy Megállapításaim szerint. De a dolgozat témájától is függ, hogy mennyire tudsz belemerülni. Ha megírnád a címet, az jó lenne. Az összefoglalás a neve is mutatja ezeket a megállapításokat összegzi. Tehát nem a két utolsó oldalban kell a megoldást közölni, hanem a dolgozatban. Az összefoglalás arra van véleményem szerint, hogy fejezetekként felmerülő probléma-megoldás párokat összegezd egy-két mondatban.
2010. febr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

A szakdoga címe: Létezik-e újságírói objektivitás. Én arra gondoltam, hogy az elméleti résznél nem írnék véleményt, mivel a kutatási résznél úgyis saját vélemény kerülne le a papírra, az elméletre hivatkozva.

2010. febr. 23. 18:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokan nem írnak saját véleményt, és sokszor ők jobb jegyet kapnak, mert elismert tudósok véleményébe nem fognak belekötni, a tiedbe viszont igen...

Szerintem viszont elég gáz, hogy ez így van.

2010. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!