Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért vagyok így a matekkal?

Miért vagyok így a matekkal?

Figyelt kérdés
11.es vagyok és matekból nem vagyok meg kettes 9.be 1.9 míg 10.be 1.78-al rugdostak át a tanárom jó indulata miatt mert már igyis sokan buktak más tantárgyakból és nem akarta hogy még jobban csökkenjen az osztály létszáma. A matekot egyszerűen nemértem órán csak ülök és bámulok és csak a táblát másolom ,amit feladnak házinak hiába veszem elő otthon ha nem tudom hogyan kell megcsinálni egyszerűen ez nem megy nekem.Viszont földrajzból,bioszból,töriből, angolból 4-es átlagomvan dolgozat/felelés előtti füzet átolvasásával.A matek egyszerűen nem érdekel,ha meglátok egy egyenletet vagy bármi ilyen bonyolult matekpéldát attól a falra tudnék mászni. Hamarosan érettségi és a matektanár is mondta,hogy szedjem össze magam kül.nem fog érettségizni engedni. :/ És félek,hogy tényleg ez lesz velem. A tanárunk rendes vele nincs baj,kérdésekre is válaszol de hiába, ha utánna se értem 4x-5x azért csak nem illik megkérdezni mert nincs anyi ideje hogy velem foglalkozzon. Nem tudom mit csináljak. Magántanárhoz nem szeretnék járni mert ugyanaz mint a sulis tanár hiába magyaráz ugyse fogom megérteni. 25-en vagyunk az osztályba ebből 4 "hülye" matekból és énis beletartozom.Szakközépbe járok. Az évvégi kettesem miatt is aggódom 1.7 ha lehetek most. A többiek kienevetnek,hogy miért vagyok ilyen gyökér matekból.Erre jó példa hogy ők semmit se tanulnak matekra de viszont egy angol felelésre napokat tanulnak én pedig fordítva. Nem tudom,hogy miez de nem hiszem,hogy normális. Tanácsok,tippek matekügyben? Sok választ várok! Köszi előre is!

2015. ápr. 26. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Magántanárhoz azért érdemes járni, mert csak veled foglalkozik, ha mást nem, azt el tudod érni, hogy felismered és begyakorlod a típuspéldákat. Az elmélet magtanulható, ha neked keservesebb is.

Nevelési tanácsadóban csinálhatnak veled MAWI-tesztet (sztem borítékolható az eredmény), ha esetleg diszkalkuliás vagy, azt ki tudják szűrni, lehet fejleszteni, de elég kevés az idő érettségiig.

2015. ápr. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tom Benko ***** válasza:
De, illik 4-5-ször, vagy még többször is megkérdezni. Ha úgy érzed, hogy zavarod az órát, kérdezd meg szünetben, kérdezd meg e-mailben. Mellé pedig oldj meg lehetőleg minél több példafeladatot. Magántanárhoz azért érdemes eljárni, mert lehet, hogy valami régi lemaradásod halmozódott idáig. Az "úgyse fogom megérteni" pedig egyszerűen a lusta ember mentegetőzése, nem elfogadható.
2015. ápr. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tatyesz ***** válasza:
Egy magántanárnak ÉRDEKE, hogy úgy tanítson, hogy a diák megértse, különben otthagyják, és nem lesznek tanítványai. Az én diákjaimnak még nem volt problémájuk azzal, hogy megértsék, bármennyire is sötét matekból.
2015. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Diszkalkuliás nem vagyok mert tudok fejbe számolni meg ilyenek csak valahogy nem ragad meg :) Ami nem megy nem kell erőltetni :)
2015. ápr. 29. 17:43
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Ami nem megy, azt kell erőltetni.
2015. ápr. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!