Netti 21 kérdése:

Köszi az előző választ. Lenne még egy szöveges egyenlet. Ebbe is tudnátok segiteni? Egy táska egy pár cipő és egy karora 24000ft ba kerül. A táska 1200ft -al drágább mint a cipő és fele annyiba kerül mint az ora. Mennyi az áruk külön?

2015. ápr. 27. 18:31
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

óra=2x

táska=x

cipő=x-1200

2x+(x-1200)+x=24000

4x=25200

x=6300


vagyis 6300+5100+12600=24000

2015. ápr. 28. 08:54