Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni a kör egyenletét érthetően és egyszerűen?

Figyelt kérdés
Érettségizni fogok és ezt még nem értem
2015. ápr. 29. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem...
2015. ápr. 29. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

very last minute tanulások :D


hát függvénytábla valahanyadik oldal ott sokminden van

háromszögbe írható kör egyenlete minden csúnyaság


Egyébként kb annyi a lényege, hogy van egy középpont meg egy sugár.


A középpont egy pont K(u,v) az egyenletben pedig úgy szerepel, hogy (x-u)^2+(y-v)^2 figyelünk ugye, hogy az ellentettje lesz az egyeletben, mint ami a középpont koordinátája.


aztán ez egyenlő r^2-el

r-t úgy kapod meg, hogy a középponttól a egy körön lévő pont távolságát kiszámolod


aztán szokott még ilyen lenni, hogy a körhöz húzható érintő x,y pontban

na azt úgy kell megcsinálni, hogy a középpont és a pont vektora amit kiszámolsz az pont az érintő normálvektora lesz


a körülírt kör a súlypont középpontú kör és az r az egyik csúcsa és a kp távolsága.


na így már megvan?

2015. ápr. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
de mondom minden benne van a függvénytáblázatban és még több! csak tudni kéne használni
2015. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!