Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni ezt a trigonometrikus egyenletet?

Figyelt kérdés
sin négyzet ( x - π/6) = 1/4 megoldását tudom, meg ez nem házifeladat. egyszerüen nem tudom, hogy kell ezt a tipusu példát megoldani, szeretném ha valaki ezen a példán keresztül elmagyarázná am 2008-as oktoberi érettségin volt.
2011. ápr. 5. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Elkezdem, ha érdekel folytathatjuk:

Ez ugye azt jelenti, hogy sin(x-pi/6) a négyzeten egyenlő 1/4 -del. Mi az aminek a négyzete 1/4? (Nem csak 1/2 !!)

Innentől két megoldás van.

Ha ez a sin (---)=1/2, mi van a zárójelben, melyik szögnek a szinisza 1/2 ? (Fokban és radiánban is add meg !! Periódusra gondoltál??)

Így tovább.

2011. ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi. ezzel sikerült lökést adnod :) most ott tartok, hogy x - pi/6 = pi/6 + 2*k*pi illetve x - pi/6 = minusz pi/6 + 2*k*pi . idáig most már teljesen értem a gond az x3 és az x4-el van vagyis, x - pi/6 = 7 pi/6 + 2*k*pi és a x - pi/6 = 5 pi/6 + 2*k*pi hogyan jön ki?
2011. ápr. 5. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Rajzolsz egy egységsugarú kört, bejelölöd a sin értéket az y tengelyen és a sin értelmezése alapján végig gondolod, hogy mely szögeknek annyi a szinusza. ( sin negatív III. és IV. negyedben is!
2011. ápr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, most már értem
2011. ápr. 5. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!