Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik függvénnyel lehet...

Melyik függvénnyel lehet megoldani ezt a feladatot? (EXCEL)

Figyelt kérdés

"Szeptemberben (hónap sorszáma: 9) minden boltban 10 % árengedményt adtak minden egyes autóra. Az autók nettó egységára és az engedmény % ismeretében jelenítse meg minden sorban az árengedmény összegét. Ahol nincs kedvezmény ott 0 jelenjen meg."


3 hónapot vizsgálunk: augusztus,szeptember,október. Ezek közül kell a szeptembert kiemelnem, de nem tudom, hogy melyik függvénnyel lehet. HA függvénnyel próbálkozom, de az "érték ha igaz" részhez nem tudom beszúrni hogy vegye figyelembe a 10%-ot ha a 9. hónapot észleli. Valaki esetleg?



2015. máj. 7. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom két oszlopban meg van az egység ára az adott táblázatban. (Ha nem hívd be egy másik lapba nem baj ha az van)


Az a lényeg ha amin végzed a legelsőt (ha első sorra írod a fgv-t az) belekattintasz és * 0,9 (tehát mondjuk E3*0,9)

A ha nem az egyértelmű.

2015. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem nagyon értem, ne haragudj... Megmutatom, hogy hol tartok, úgy hátha világosabb egy kicsit:


[link]


Tehát azt akarom, hogy ha a 9. hónaphoz ér a vizsgálat, akkor szorozza meg az autó árat a 10%-al. De csak azt adja ki az "érték ha igaz" rész amit abba az argumentumba írok, szóval nem veszi külön feladatnak. Lehet, hogy teljesen rosszul közelítem meg a dolgot.

2015. máj. 8. 09:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értem mit nem értesz rajta de leírom ez alapján újra.


De, hogy látom így látom a bajt is...Belekattinatasz ahova kell az eredmény kikeresed a "ha" fgv-t. Ott a logikai vizsgálatnál a hozzátartozó hónap oszlopot kell használni. (F) Ezt azért csináltátok oda, hogy könnyebb legyen. Ha használni kéne a hónapot akkor az eladás dátumát kéne használata oszlopot kell használni.... (de így ott van külön a hó így nem) Az a "hónap=9" nem kell bele. Gyakorlatilag az úgy néz ki: E2=9 (log. vizsgálat)

A ha igaz nál annak kell lenni: nettó egység ár*0,1-el

A ha nem nél 0

2015. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, sikerült! :)
2015. máj. 8. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!