Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Eléggé új vagyok még a C...

Eléggé új vagyok még a C programozásban és kaptam egy feladatot. Ki kellene rajzoltatni egy tetszőleges betűt pl. : B tetszőleges jelekkel pl. : #-kal. Hogyan tudnám ezt kivitelezni függvénnyel hogy általánosan működjön?

Figyelt kérdés

Igaz ez nem függvénnyel van de az én próbálkozásom így nézett ki:

#include <stdio.h>


int main(){

int sor;

int oszlop;

int oldal=6;

for(sor=1;sor<oldal;sor++){

for(oszlop=1;oszlop<oldal;oszlop++)


if((sor%2!=0 && oszlop==oldal-1) || (sor%2==0 && oszlop!=1 && oszlop!=oldal-1))

printf(" ");

else

printf("&");

printf("\n");

}

}


2015. ápr. 22. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Pl. a függvény két paramétert vár: egy mátrixot, mely boolean értékeket tartalmaz és egy char-t.

Egy ciklussal végigmész a mátrix összes során, a soron belül az összes elemen és ahol true van, ott kiírod a char-t, ahol pedig false, ott egy space-t. Ha a mátrix sorának végére értél, akkor csinálsz egy LF, CR-t.

2015. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy 'LF,CR'-t?
2015. ápr. 22. 21:32
 3/10 SimkoL ***** válasza:
100%

CR := carriage return - kocsi vissza - $0D

LF := line feed - soremelés -$0A

2015. ápr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom figyelmedbe az 5*7 mátrixkijelző karaktereit:

[link]


hogy ne kelljen hosszú sztringeket tárolnod, egy karakter állhat 5 (oszlopok) vagy 7 (sorok) számból - például a 0 sorai:

int a[7] = {14,17,19,21,25,17,14};

itt egy számból visszaszámolhatod annak bináris reprezentációját, és a szerint rakhatsz #-t vagy szóközt

14 = 01110 = .###.

17 = 10001 = #...#

19 = 10011 = #..##

21 = 10101 = #.#.#

25 = 11001 = ##..#

17 = 10001 = #...#

14 = 01110 = .###.

2015. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segített.
2015. ápr. 22. 21:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Tegyük fel a program 2 adatot kér a felhasználótól ami paraméterként át lesz adva a függvénynek. A sor és az oszlop számot. Pl. 9x12-es mátrixban is fog tudni egy B betűt rajzolni a program ezek az elvek szerint?
2015. ápr. 22. 22:22
 7/10 tabaki ***** válasza:

A fentihez hasonló esetben teljesen kötött adatokról van szó, a két érték maximum annyit adhat meg, hogy az általad eltárolt képből mekkora részletet jelenítsen meg. Kicsinyíteni vagy nagyítani nem fogja. Általános esetben szerintem csak úgy oldható meg, ha minden engedélyezett oldalmérethez külön tárolod a mintázatot. (Vagy nem értem, mire gondolsz a két méret megadásával.)

Az egyébként érdekes feladatnak tűnik, hogy egy bizonyos alkalmas betűt hogyan tudsz növelni a mintázat ismételhető részeinek beszúrásával.

2015. ápr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg - bár ez egy gondolatkísérlet - meg lehet adni egy kiindulási méretet és ezt lehet nagyítani/kicsinyíteni a felhasználó által megadottra - mintha egy képet méreteznél át.
2015. ápr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SimkoL ***** válasza:
'9x12-es mátrixban' Az ésszerűség miatt - hadd ne kelljen elmagyarázni - 8 x valahanyas mátrix az értelemszerű.
2015. ápr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Az ésszerűség miatt - hadd ne kelljen elmagyarázni - 8 x valahanyas mátrix az értelemszerű."

Mondjuk a pontmátrixos kijelzőknél a kijelző tényleg 8*x szélesek és 8*y magasak (az x és y értékek egész számok), de a karakterek mindenféle méretűek lehetnek:

[link]

2015. ápr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!