Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SoS írnom kell egy fogalmazást...

SoS írnom kell egy fogalmazást arról, hogy milyen lenne a suli jegyek nélkül, ezen múlik, hogy megbukok e vagy sem. Valaki segít pls?

Figyelt kérdés

2015. máj. 10. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Bekezdésként írnék egy kis bevezetőt erről az ötletről. Aztán tárgyalásként egyik bekezdésben felsorakoztotnám a pozitívumokat, másik bekezdésben a negatívumokat. Befejezésként leírnám a saját véleményemet a dologról.


Szerintem nyugodtan beleírhatsz olyanokat, hogy jó lenne, mert kevesebb stresszel kéne megbirkózniuk a diákoknak, másrészt sokan nem lennének ennyire motiváltak a tanulásban, ha nem jegyre menne... meg ilyesmik... :)

2015. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pont olyan, mint most. Csak a bukást nem úgy közölnék veled, hogy egy egyest írnak a bizonyítványodba, hanem egy levélben, hogy „Kedves Sanyi! Önnek még sajnos nem megy elég jól a magyar irodalom, ezért arra kötelezzük, nem csupán meleg szeretetből, hanem szomorú kötelességből is, hogy jövőre is járjon 4. osztályba. Viszont örömmel tájékoztatjuk, hogy matekból kiválóan teljesített, különösen a háromszögek ismerete terén,… Üdvözlettel: a tantestület, osztályfőnök, matektanár,… Aláírások.”
2015. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erdelyben az I-IV osztalyosoknak(kisiskolasoknak) nincsenek jegyeik. Ok minositeseket kapnak: elegtelen, elegseges, jo, nagyon jo-ez a felfele halado sorrend.
2015. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

> „Erdelyben az I-IV osztalyosoknak(kisiskolasoknak) nincsenek jegyeik. Ok minositeseket kapnak: elegtelen, elegseges, jo, nagyon jo-ez a felfele halado sorrend.”

És itt mi a lényegi különbség ahhoz képest, hogy jegyeket kapnak? Ha csak ennyi van, akkor az 'elégtelen' az egy nagyon cifrán leírt '1'-es, a 'nagyon jó' pedig egy cifrán leírt '5'-ös. Az én év végi bizonyítványaimban sincsenek számok, csak olyanok, hogy jeles, jó és közepes, illetve néhol példás a magatartás/szorgalomnál (azt hiszem, az elégségesek és elégtelenek megúsztam).

2015. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ha azt vesszük, az alsósoknak is vannak jegyeik, csak nekik annyit mondanak, hogy mondjuk 81% lett a felmérője.. ami kb. egyenlő egy négyessel. A másik meg, azzal, hogy azt mondják a kettes helyett, hogy elégséges, a négyes helyett, hogy jó... az ugyanúgy osztályzás, csak nem számokkal minősítenek... a lényegen igazából szerintem nem változtat :D
2015. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3: ha már írsz, mondj valami értelmeset is.
2015. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem sok diák úgy lenne vele, hogy felesleges lenne tanulni, a szülők se követhetnék nyomon a gyereket hogyan halad. így aki még most tanul muszájból, a jobb jegyért, az lehet felhagyna vele, hiszen úgysem számít.

ha nem lennének jegyek, akkor is lenne szerintem érettségi, vagy valamilyen központi felmérő. az valóságosabban tükrözné a teljesítményt. mert van olyan tanár ahol könnyű ötöst kapni a semmittevésre is, míg máshol vért izzadsz az ötösért.

így ez megszűnne, és az számítana amit ténylegesen tudsz



formailag ügyelj a három nagy bekezdésre. a tárgyalást pedig tagold gondolatonként. midnenképpen állj ki az egyik oldal mellett, legyen véleményed a kérdésről

2015. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

> „mert van olyan tanár ahol könnyű ötöst kapni a semmittevésre is, míg máshol vért izzadsz az ötösért.

így ez megszűnne,…”

Dehogy szűnne meg, csak sokkal hangsúlyosabb lenne, hogy az értékelés, amit a tanártól kapsz, szubjektív.

2015. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!