Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A négyzet oldalának hossza...

A négyzet oldalának hossza milyen összefüggésben van a négyzet átlójával?

Figyelt kérdés
8. Osztalyos feladat: a negyzet oldalanak hosszahoz rendeljuk hozza a negyzet atlojanak hosszat! (Fuggveny) ismerem a pitagorasz tetelet, de.. Itt is azt kene felirni? Ha igen, hogyan tehetem at fuggvenybe? Nekem ez tul kinai...

2015. máj. 12. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

A Pitagorasz-tétel úgy szól, hogy a befogók négyzete egyenlő az átfogó négyzetével, és mivel a négyzetnél a két befogó megegyezik, így: 2a^2=d^2.

Mivel az átlót rendeled az hosszhoz, felírhatod a következő hozzárendelést: d->hossz d-ből kifejezve. Tehát át kell alakítani a fenti képletet: d = sqrt(2a^2). Tehát a hozzárendelési szabály: d->sqrt(2a^2). Így a függvényed ez lesz: f(x) = sqrt(2a^2).

2015. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsi, a függvényben a helyett x a változó.
2015. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
f(x) = sqrt(2x^2)
2015. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, fáradt vagyok már, hülyeséget írtam. Mivel az értékként a hosszt kell megkapnod az átlóból: f(x) = x/sqrt(2)
2015. máj. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mit jelent az sqrt?
2015. máj. 12. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyökvonás: x/gyök 2.
2015. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!