Központi határeloszlás tétel, mi a b értéke?


Egy pénzérmét 2500-szor feldobunk.


Adjuk meg azt a b számot, melyre a dobott fejek száma kb. 0,95 valószínűséggel legfeljebb b-vel tér el a várható értéktől.



#matematika #számolás #érték #központi határeloszlás
2015. máj. 20. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:

A feladatod azt sugallja, hogy alkalmazzuk a centrális határeloszlás-tétel (CHT) Moivre-Laplace tételes alakját.

Itt meg a p=1/2 paraméterű binomiális eloszlású valószínűségi változóval van dolgunk. Azt tudjuk, hogy határesetben Fi(b)-Fi(a) amivel számolnunk kellene és a=0 választható. És itt a várható érték 1250 lesz. Az a kérdés, hogy mennyi legyen b, ha Fi(b)=0,95 már könnyebb feladványnak tűnik. |k-1250|<=b*gyök(2500*(1/2)*(1/2))=25*b feltételt is bele kell vinnünk a dologba. Ezért b-t itt 25-tel meg kell szorozni. Sz. Gy.

2015. máj. 21. 18:13