AZ IQ miért szimmetrikus Gauss-eloszlást követ? Miért nem aszimmetrikus az eloszlás?

Figyelt kérdés

2014. nov. 21. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szvsz elképzelhető olyan teszt, vagy olyan mintavétel, amikor nem szimmetrikus.
2014. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ki állította, hogy Gauss eloszlás ?
2014. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Ki állította, hogy Gauss eloszlás ?"

Aki felvette a statisztikai adatokat. A mért értékek ismeretében egy halmazról pontosan eldönthető, hogy milyen eloszlási függvényt követ. Az IQ eloszlása szinte tökéletesen követi a Gauss-görbét.

2014. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából az volna a meglepő, ha nem szimmetrikus lenne.

A természetben, a mindennapi életünkben sok-sok dolog követi ezt az eloszlást, nem csak a logikai, értelmi képesség, hanem pl. a testmagasság, lábnagyság, vagy egyes tárgyak, termékek mérete, súlya is.

Tehát pl. az átlag testmagassághoz képest fél méterrel alacsonyabb emberek száma ugyanúgy ritka, mint az ue-vel magasabbaké, 3/4 m-nél pedig pláne, de léteznek ilyenek +-ban is.

2014. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdésre rendkívül egyszerű a válasz:

-Átlag emberből van a legtöbb

-Megközelítőleg ugyanannyi a "nagyonhülyék" és a "nagyonokosak" száma

2014. nov. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egyszerű mivel van egy adott középátlag ami azért átlag mert az emberek IQ szintje erre a rétegre tehető ők az átlagosak.....ha ez a középpont elcsúszna és okosoknál lenne a tetőpont valójába az okos se lenne okos hanem átlagos.De amúgy teszt mivoltából fakadóan ami direkt így van skálázva,hogy nagy átlagokra rá lehessen húzni és kevés átlag feletti alatti legyen.
2014. dec. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megközelítőleg ugyanannyi a "nagyonhülyék" és a "nagyonokosak" száma


Pont ez volt a kérdés, hogy miért???

2014. dec. 15. 08:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez az alapfelállás matematikai értelemben is és biológiai értelemben is. A statisztikában a szimmetrius eloszlások a legegyszerűbbek. De biológiai értelemben is ez a legyegyszerűbb, ha ugyanis a nagyon okosak és a nagyon buták száma eltérne, az valami olyan okra utalna a háttérben, amelyet nem lehet pusztán statisztikailag megmagyarázni. Az azt jelentené, hogy valami miatt a természet előnyben részesíti az egyik végletet a másikhoz képest, és ez további magyarázatra szorulna, amelyre már a biológiának kellene választ adnia.


Épp az nem szorul magyarázatra, hogy az eloszlás szimmetrikus, mert az átlagtól való véletlen eltérés mindkét irányban lehetséges, és nagyszámú minta esetén mindkét irányban alapból hasonló típusú viselkedést várunk.


Az eloszlás szimmetriája tehát egyfajta "origó", amihez képesti eltérés kiált magyarázatért, nem pedig maga a szimmetria, amely a legegyszerűbb eset.

2014. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!