Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ikozaéder térfogata: Valaki...

Ikozaéder térfogata: Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy hogy jött ki ez a képlet? (Lent van a képlet. )

Figyelt kérdés

[link]


Tehát hogyan határoztuk meg az "a" élhosszúságú, "V" térfogatú ikozaéder térfogatának képletét? Átdarabolással, vagy a köré írható gömb segítségével, vagy valami aránnyal stb.?

Nem tudom, hogy ki lehet-e számolni az aranymetszéssel is, de ha igen, én akkor is arra szeretnék magyarázatot, amit linkeltem képletet.

Tudok alapvető ismereteket, pl a háromszög magasságát az oldalból, Püthagorasz-tétel stb. Gondolom ezek közül kell valami, amivel ezt ki lehet számolni.

Természetesen utána néztem a dolognak, és nem találtam semmit (elnézést, de lehet, hogy csak azért, mert béna voltam), ezért teszem fel a kérdést!

A linkeket is örömmel fogadom, amik segítenek a problémámban!

Előre is Köszönöm!



2015. máj. 22. 21:40
 1/4 anonim válasza:

Ha írható köré gömb, akkor a gömb origóját egyenként az összes csúccsal összekötve kapunk 20 háromszög alapú gúlát.

Én ebből indulnék ki.

A gúlák alapjának oldalai 'a', az oldalán levő háromszögnek pedig 'a' és 'r', 'r'.

Stb.

2015. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon jó ötlet! Nagyon szépen köszönöm, illetve, hogy megértetted a problémámat, tehát, hogy hogyan jön ki a képlet, mert én is ki tudom számolgatni, de egyszerűen nem tudtam hogy kezdjek neki.


És jöhetnek még válaszok Köszönöm!

2015. máj. 22. 23:04
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát ezzel a módszerrel a kör sugarával, és az "a" élhosszal kiszámítható a térfogat.


És mi van, ha CSAK AZ "a" van megadva???

2015. máj. 22. 23:06
 4/4 A kérdező kommentje:
*úgy értem gömb!
2015. máj. 22. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!