Trigonometrikus egyenlet. Cos (alfa) =1-0.3cos (90-alfa) Hogyan vezetem le?


Egy fizika feladatban kaptam ezt az egyenletet. De nem tudom levezetni.

Elore is koszi!


2015. máj. 25. 12:09
 1/2 A kérdező kommentje:

Esetleg at tudna nekem rendezni valaki ilyen alakra:


sin(alfa)=(2*0.3)\(1+0.3^2)

2015. máj. 25. 12:21
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Innen:

sin(alfa) = cos(90° - alfa)


Ezt behelyettesítve:

cos(alfa) = 1 - 0,3 * sin(alfa)


Azt tudjuk még, hogy mindex x-re:

sin(x)^2 + cos(x)^2 = 1


De hogy ezekből hogyan tudsz eljutni az általad írt képlethez, azt most nem tudom.


Biztosan jól csináltad az eredeti feladatot?

2015. máj. 26. 13:20