Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Emelt magyarosok! Ti hogy...

Emelt magyarosok! Ti hogy álltok a tételekkel? Hogy sikerült az írásbeli?

Figyelt kérdés

2015. máj. 26. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindent bele! Már tavaly kivégeztem az emelt magyart. :)

Sok sikert kívánok!

2015. máj. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Esetleg le tudnád írni a tapasztalataidat a szóbelivel kapcsolatban? :) Nagyon félek tőle.
2015. máj. 26. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze.

Bementem köszöntem az ismeretlen tanároknak, hogy "Jó napot kívánok!". Először odaléptem az asztalukhoz és húztam 2 tételt, egyet irodalomból, egyet nyelvtanból. Aláírtam egy lapot és megmutattam a személyimet.


Mind a két tárgyból sorrendben az első fecnit vettem magamhoz. Az intertextualitás volt nyelvtanból és Szabó Magda: Az ajtó volt az irodalom tételem.

Nekiültem kidolgozni 2 oldalt teleírtam az irodalomtételből és a feladatot is felvázoltam szépen. Ekkor jutott eszembe, hogy a nyelvtan is még hátra van. Annyira belemerültem az irodalomba, hogy csak annyi jutott eszembe az intertextualitásból, hogy adaptáció és szövegek közti kapcsolatok. Na ilyen szavakat írtam fel a lapomra nyelvtanból.


Én következtem. Mondtam, hogy az irodalommal fogom kezdeni, SZabó Magda művével a megadott feladat kapcsán fogom elemezni és bemutatni. Bemutattam nem kérdeztek bele. Örültem. Következett a nyelvtan. Na hát mondtam mindenfélét ami eszembe jutott a az adaptációval kapcsolatban. Fel is lapoztam Szabó Magda művét és egy benne lévő idézettel vázoltam fel a szöveg és Kosztolányi Dezső: Hajnali részegség című művét. Örültek. Örültem, hogy nem kérdeztek vissza.


Mint az utolsó ott töltött perceimben kiderült, nem azért örültek, mert ilyen jókat mondtam, hanem azért, mert az adaptációt én folyton ADOPTÁCIÓNAK és ADOPTÁLÁSNAK neveztem... Ezt a félreértést helyretettük és mehettem.


Max pontos lett a szóbelim. :) Nincs mitől félni!

2015. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is hálás lennék Szabó Magdának. :) Te minden könyvet kiolvastál a tételek mellé?
2015. máj. 26. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Neem! De volt amit tényleg elolvastam, mert érdekelt. Viszont volt amit azért olvastam el újra, mert nem emlékeztem már rá pontosan.


Az egységes emelt magyar szóbelis (2014) könyvből tanultam és olvastam még hozzá dolgokat, ami a kidolgozott tételek alapján nem volt világos. :)

2015. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaidat! Most egy kicsit megnyugtattál! :)
2015. máj. 26. 21:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Segítőkészek a tanárok, nem kell tőlük félni! :)
2015. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is ebben bízom. Meg abban, hogy a tételekhez kapott feladatok inkább segítenek, mintsem hátráltatnak a tétel kidolgozásánál.
2015. máj. 26. 21:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk középszinten van Szabó Magda Ajtaja :D Amúgy én angolból emeltezem, semmit nem készülök rá.. sajnállak és felnézek rád, kérdező, én soha nem tudnék magyarból emeltezni.
2015. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pánikbeteg vagyok, pedig minden tételről tudok beszélni már, kivéve a rokonokról és a kőszívűről, mert azokat holnap nézem meg filmen. :/

Hajrá.^^

2015. jún. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!