Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki jó fizikából, légyszíves...

Aki jó fizikából, légyszíves segítsen nekem. Utolsó témazáró dolgozat fizikából, ezen múlik az 4-esem. Mindenből 4-es 5-ös vagyok, de a fizika mindig megfog.7. -es év végi feladatok. Szerintetek ez nehéz? Mert én nagyon annak látom.

Figyelt kérdés

1.,a, Mit jelent az, hogy a nyomás 500 Pa?

b, Írj 2 példát a nyomás növelésére.

c, Miért lehet a hegyesebb karót kisebb erővel beverni a földbe ugyanazon a helyen?


2.,Számítsd ki.

Ha egyenlő vastagságú hó fedi a 300 négyzetméter felületű lapos háztetőt, és a hó súlya 18000 N. akkor mekkora a hó nyomása a háztetőre?

3.,Számítsd ki.

Egy gép padlóra kifejtett nyomása 1500 Pa. A gép talpazata 50 dm2, mekkora a gép súlya?

4.,Döntsd el, melyik állítás igaz, melyik hamis?

a,Egy betonoszlop nyomása akkor a legnagyobb, ha a nyomott felület a legkisebb lapjának a felületével egyenlő.

b,Ha a nyomó erő 100 m2, akkor a nyomás 1 Pa.

c, Ha a nyomóerő és a nyomott felület is a négyszeresére nő, akkor a nyomás nem változik.

d,A folyadékok hidrosztatikai nyomása nem függ a folyadékoszlop magasságától.

e,A légnyomás nagysága függ a tengerszint feletti magasságtól.

f, 8 db mackósajtnak nagyobb a doboz aljára ható nyomása, mint 3 db mackósajtnak.


5., Írd le Arkhimedesz törvényét.

6., Írj 3 példát közlekedőedényre.

7., a,Miért könnyebb egy testet vízben felemelni, mint levegőben?

b,A vasdarab elmerül a vízben, a vashajó úszik a vízen. Miért?

c,Hogyan változik a légnyomás, ha a hegytetőről az alföldre megyünk?

8.,Egy acélgerenda súlya 80 000 N. Egy kötéllel vízbe merítjük, így a tartóerő 70 000 N.

a,Mekkora a gerendára ható felhajtóerő?

b,Mekkora lenne a felhajtóerő, ha a gerenda csak félig merül a vízbe?

c,Hogyan változna a felhajtóerő, ha a víznél kisebb sűrűségű folyadékba merítenénk? Miért?


Leírtam ide a komplett dogát, mert az egyik evfolyam társam lefotózta nekem (ők előbb írták meg) :)

előre is nagyon szépen köszönöm annak aki segít nekem!



#fizika #témazéró
2015. máj. 26. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz.


Egyébként ha így sem bírod megoldani, hogy könyv, internet a rendelkezésedre áll akkor nemigen érdemled meg a 2-est se.

2015. máj. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű példák. Nem érdemelsz 4-est, de még 2-est sem. Legalább vennéd a fárdságot, kinyitni a tankönyvet, vagy beírni a google-ba a dolgokat.


Nagyon lusta vagy, ilyen hozzáállás mellett bolond az a tanár, aki neked 4-est adna. Szégyelhetnéd magad! Ezt a lustaságot, felháborító...

2015. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem ám segítenél. Csak az a baj, hogy most annyi mas dolog van amivel foglalkoznom kell,most fogok nyelvvizsgazni is es lesz egy csomo versenyem is amire keszulnom kell. 1 heten hetszer van edzesem! Szóval aki tud segíteni segítsen!
2015. máj. 26. 19:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Amíg ide bemásoltad, azalatt meg is oldhattad volna. Pl. a nyomás definícióját másold ki a könyvből, nem mindegy hogy innen olvasod vagy onnan?
2015. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amúgy meg miféle versenyre akarsz te menni? Ha nem nyítod ki a könyvet, akkor másból sem tudsz ám készülni! Vagy tán azt várod, hogy valami hülye tanár mindent a szádba rág!?

A fenéket! Majd amit önállóan megtanulsz és feldolgozol, na abból versenyezhetsz, mert az ad többlettudást a többi versenyzőhöz képest, de hát beszélhetek én, minek.

2015. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg az is gond, hogy a kedves tanárom olyan, hogy olyanokat is belerak amit csak az összefoglalásban mutatott meg először. Ezeknek ott fent a felét nem vettük csak az összefoglaláson. A könyvet olvastam, a neten pedig mindig mást dobott ki! Ne kioktassatok hanem srgítsetek! Remélem vannak még megértő kedves emberek.
2015. máj. 26. 20:05
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tanulmányi versenyre készülök, hanem sport versenyekre! Írtam is, hogy egy héten hét edzésem van!!
2015. máj. 26. 20:14
 8/10 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen titeket, remélem még lesz valaki aki tud segíteni és nem úgy ítélkezik, hogy nem tud semmit.
2015. máj. 27. 20:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező, az a baj, hogy olyan elemi kérdéshalmazt írtál ki, amiből egyértelműen látszik, hogy egyáltalán nem foglalkoztál a témakörrel, és erre hajlandóságot sem mutatsz.


A kérdéseid többsége, mint pl. "Írd le Arkhimedesz törvényét" vagy "Írj 3 példát közlekedőedényre" nem konkrét kérdés, hanem alaptananyag.


Nem hiszem el, hogy a tanárod nem iratta le a füzetbe, hogy mi Archimedes-törvénye. Ez egy annyira alapvető törvény a fizikában, hogy még a szüleid is emlékeznek rá, akik már régebben tanulták.


Sőt annyira ismert ez a törvény, hogy még külön nóta is született róla, csak írnád be az életben egyszer pl. azt hogy "minden vízbe mártott test, kisangyalom" eléneklik neked, és rögtön jókedvben tanulhatod az egészet.


Ha beírod a google-be hogy közlekedőedények, el nem hiszem, hogy ne kapnál 28 millió találatot.


Ezek nem kérdések, hanem elemi ismeretek.


Ha konkrét kérdésed van, valamit nem értesz, akkor válaszolok örömmel, de elemi tananyagot leírni nem vagyok hajlandó, az oldal célja nem az, hogy tankönyvet írjunk ide le.

2015. máj. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hello!

Hát nagyrészt a nyomás képletét kell használnod Ami: p=F/A

p-nyomás (Pa) F-erő (N) A-felület(m2)

1 Pascal a nyomás ha 1 m2 felületet 1N erő nyom/hat rá.

Ja és tömegből(jele:m, kg) megtudod mondani mekkora erővel hat, 1kgnél az F 10N vagyis 10*m.


Ezekből az összefüggésekből, na meg legfőképp a képletből kitudod számolni az 1. feladatot meg a többi a számolós feladatot.


Közlekedőedény, aminek több kivezetése is és a folyadékszint mindegyiknél azonos, pl az összekapcsolt hajszálcsövek, kapillárisok, u alakú cső stb. nem ugrik most be több, könyvben füzetben tuti van jópár.


Arkhimedesz törvénye: Benne van a Vizipók csodapókban is :DD

"Minden vízbe mártott test a súlyából annyit veszt amennyi az általi kiszorított víz súlya"

Na ezért ez nem a pontos törvény, de jól rímel :3

"minden folyadékba v gázba mártott testre hat az un. felhajtóerő ami egyenlő a test által kiszorított foly. v gáz súlyával.


A feladatok nagyrészét ez alapján már meg tudod oldani, a csak a képletet gondold végig logikusan, ugyanígy az igaz/hamisnál is.


Am a mackósajtos feladat átverős xd

Simán sorba rakják a sajtokat vagy egymás tetejére, mert nem mindegy...:DD

2015. máj. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!