Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sorösszegzés, felsőbb matemata...

Sorösszegzés, felsőbb matemataika. Tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

Az alábbi feladatban kérném segítségét annak, aki járatos ezen témakörben.


[link]


Nem várom senkitől, hogy levezesse helyettem, már az is nagy segítség lenne, ha egy jó ötletet kapnék, amely mellett elindulhatok.


Köszönöm válaszod előre is!



#sorösszegzés #binomiális sor
2015. máj. 28. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam végig, szóval lehet, hogy nem vezet semmire, viszont én megpróbálnék deriválni (x – 1) szerint, mert azzal a nevező kapásból eltűnne a szummából.


(Majd dél körül, ha felébredtem, ránézek még.)

2015. máj. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kő összesítni, tejjes indukcijóval kő bizonyítni!
2015. máj. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy direkt-módszerrel történő megoldásnak örülnék.
2015. máj. 28. 06:20
 4/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló módszerével számolva nekem majdnem kijött az eredmény, még hiányzik a végképletből 1/(n+1) tag, visszaintegráláskor.

Pedig ránézésre nem sértünk semmilyen matematikai tételt, az egyenletes konvergencia is teljesül.

2015. máj. 28. 06:39
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom mi a hiba, kell bele integrálási konstans.


Az integrálási konstans meghatározásához pedig be kéne látni a következőt:


Szumma [(n alatta k)*(-1)^(2k)]/(k+1) ahol k=0,...,n.


ez az összeg = (1-2^(n+1))/(1+n).


Ha ezt be tudnánk látni direkt módszerrel, akkor készen vagyunk, de sajnos itt is az (1+k) a reciprokban jelenti a kihívást...


Esetleg ötlete van valakinek?

2015. máj. 28. 07:00
 6/6 A kérdező kommentje:

Tévedtem, az utóbbi összeget nem kell belátni. Az integrálási konstans x=1 helyettesítéssel triviálisan adódik mégpedik 1/(1+n)-et kapunk.

Ezzel a bizonyítás zárul.


Köszönöm szépen az eddigi segítséget, ez az elemi ötlet (valahogy nem jutott eszembe) sokat jelentett.


(Természetesen, ha valakinek eszébe jut még egyéb direkt módszer, az nyugodtan közölheti.)

2015. máj. 28. 08:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!