Segít valaki? Egy derékszögű háromszög befogóinak hossza 5cm és 12cm. Mekkora az átfogóhoz tartozó magasság? Lenne még pár feladat.


Nagyon szépen megköszönném, ha valaki segítene a feladatok megoldásában, elmagyarázná és levezetné nekem. Nagyon fontos lenne. Sajnos eléggé nem értek a matekhoz.(Próbálkoztam!!!:( Nem ment.) Íme:

1.) Oldja meg a valós számok halmazán a következő egyenletet: x+4/(osztva az egész) 3-mal=2x+1/(osztva az egész) x-el

2.) Írja át a tízes számrendszerben adott 137 számot kettes számrendszerbe!

3.) Oldja meg az alábbi egyenlőtlenséget a valós számok halmazán!

-4x^2+3x+1>0

4.) Határozza meg az x^2+y^2=25 egyenletű kör és az y=15-x egyenletű egyenes metszéspontjának koorinátáit!

5.) Mekkora annak a körnek a sugara, amelynek egy 10cm hosszúságú húrja a kör középpontjából 120°-os szögben látszik?

6.) Egy körhenger alakú pohár fél literes. A pohár alja az asztalon lévő 8cm átmérőjű poháralátétet éppen lefedi. Milyen magas lehet a pohár?

7.) Egy dobozban 3piros, 5zöld és 2 kék golyó van. Véletlenszerűen húzunk egyet a golyók közül. Mi a valószínűsége annak, hogy kék golyót húzunk?

8.) Oldja meg az egyenletet a valós számok halmazán!

|3x-6|=2x+1

9.) Mekkora sugarú kör írható egy 12cm oldalú szabályos ötszög köré?

10.) Oldja meg az egyenletet a természetes számok halmazán! gyök alatt 2x-1=3



2015. jún. 2. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésben lévő feladatra:

Ugye a derékszögű háromszögeknél lehet használni a pitagorasz tételt: a*a + b*b = c*c, ahol c az átfogó hossza, a és b pedig a befogók hosszai. Tehát a válasz

sqrt(5*5 + 12*12) = sqrt(169) = 13... (az sqrt az a négyzetgyök)

1.

az egyenleted:

(x+4)/3 = (2*x+1)/x

megszorozzuk az egészet 3x -el, hogy eltűnjön a tört

x*(x+4) = 3*(2*x+1)

eltávolítjuk a zárójeleket

x*x + 4*x = 6*x+3

mindent átrendezünk a bal oldalra

x*x +4*x -6*x -3 = 0

összevonjuk amit lehet

x*x -2*x -3 = 0

Ez egy másodfokú egyenlet, a megoldóképletbe

A = +1

B = -2

C = -3

így kijön az eredmény:

x1 = -1

x2 = 3

2015. jún. 3. 15:17
 2/3 anonim ***** válasza:

2. Kettes számrendszerbe alakítás úgy megy, hogy a számot elosztod kettővel, leírod a maradékot, majd az osztás eredményére ugyanezt alkalmazod egészen addig, amíg már az osztás eredménye 0 lesz.


137 % 2 = 1

68 % 2 = 0

34 % 2 = 0

17 % 2 = 1

8 % 2 = 0

4 % 2 = 0

2 % 2 = 0

1 % 2 = 1

0

Most az eredményeket alulról kezdve felírod: 10001001. Ellenőrizd le mondjuk itt: [link]

2015. jún. 3. 15:23
 3/3 anonim ***** válasza:

3. Először megnézed, hogy az a parabola, amit ez a kifejezés leír, hol metszi az X tengelyt, ugyanis az értéke ezeknél a pontoknál vált előjelet. Tehát megoldod, mintha egyenlőség lenne, kijön, hogy

X1 = -1/4

X2 = 1

Most azt kell megtudni, hogy melyik intervallumokon pozitív. Ugye itt három intervallum van:

(-inf , -1/4),

(-1/4 , 1),

(1, inf)

Mivel ez egy parabola, ezért a két szélső intervallumban az érték előjele ugyanaz, a középsőben pedik pont az ellentettje, ezért elég csak az egyik intervallumból kiválasztani egy értéket, azt behelyettesíteni, és megnézni, hogy kielégíti-e az egyenlőtlenséget.

Legyen ez az érték 0, így könnyű számolni. Ez a középső intervallumból van. az egyenlőtlenség így alakul:

-4x^2 +3x +1 > 0

behelyettesitjük a 0-t

-4*0^2 +3*0 +1 > 0

0+0+1 > 0

1 > 0

Mivel igaz állítást kaptunk, ezért ez a megfelelő intervallum. Tehát az egyenletrendszer megoldása:

minden olyan x, ami a -1/4 és 1 között van. Mivel az egyenlőség nem megengedett (> és nem >=), ezért a két szélső érték nem tartozik a megoldások közé(nyílt az intervallum).

2015. jún. 3. 15:34