Etika házi dolgozat?

Figyelt kérdés

1. téma: Elemezze 1 szabadon választott filmet! Állítsd középpontba a film erkölcsi értékeit és mondanivalóját

2.téma: Hősiség, mint erkölcsi érték

Dobó István szerepe a történelemben

Zrínyi Miklós szigeti hős -||-

3.téma: A költő mint az erkölcsi értékek közvetítője Arany és Petőfi költészete

4.téma: Erkölcsi értékek a festészetben Munkácsi Mihály alkotásaiban

2-t kell kiválasztani, segítséget előre köszönöm.



2015. jún. 6. 12:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Hát, annak tűnik.
2015. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
válaszd az első kettőt szerintem.
2015. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem így gondoltam, de jó poén :D viszont azt nem írtam oda, hogy 1 oldal körül kéne róla írnom, de nem tudok még hozzá kezdeni se
2015. jún. 6. 12:49
 4/18 anonim ***** válasza:
Igazából semmit nem írtál szinte... azt sem tudom, most miben kellene segíteni, hova kell ez stb.
2015. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
etikából házi dolgozat év végén mert pont kétesre állok, viszont nem tudok nagyon semmit se írni hozzá. kb 1 oldalt kell írni hozzá és 2 db-ból kell a fentiek közül megírni
2015. jún. 6. 12:59
 6/18 anonim ***** válasza:

Az elsőhöz válaszd a Szürke 50 árnyalatát. Lehet rizsázni benne, mennyit lazultak az erkölcsök.

A hősiség is jó téma, Zrínyiról írsz pár sort azt kész.

2015. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
azt a filmet nem tudom végignézni, a másik meg, hogy nem is értem pontosan miket kéne írni hozzá
2015. jún. 6. 13:10
 8/18 anonim ***** válasza:

Én a 2.témát választanám (Hősiség, mint erkölcsi érték:Dobó István szerepe a történelemben,Zrínyi Miklós szigeti hős)


Itt tulajdonképpen a hősiességről kell írni, szóval meg van adva hogy az erkölcs melyik oldaláról kell írni, nem kell mindent figyelembe venni.


A hősiségről mint erkölcsi érték írsz kicsit többet mint fél oldalt, a két megadott személyről pedig írsz egy-egy 6-8 soros bekezdést példaként, végül vmi összegző befejezést.


Itt van a hősiességről egy link ami talán kicsit segíthet:


[link]

2015. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ja most nézem, hogy kettő kell...az 1.téma is jó, ahhoz a Mások élete című filmet ajánlanám (igaz hosszú film, az NDK idejében játszódik), ebben a filmben az élet értékéről lehetne írni, vmint erkölcsi viselkedésről...ehhez a témához sztem jó film.


(#8-as voltam)

2015. jún. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
megkérhetnélek, hogy írjál nekem egy kb fél oldalas példát, nagyon nem tudom ezt az etikát, nem tudtam figyelni órákon szóval azt se tudom lényegében, h mi az
2015. jún. 6. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!