Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezek közül melyek kémiai...

Ezek közül melyek kémiai változások?

Figyelt kérdés

- a gázpalack felrobbant (a)

- a golyóstoll nyomát a kézről alkohollal lemostuk (á)

- a Velencei-tó vize befagyott (b)

- a cukor hevítésekor víz és szén keletkezett (c)

- a jód hevítés hatására szublimált (e)

- a tea a cukortól édes lett (é)

- a tengervízből sót állítottak elő (l)

- a magnézium szikrázva porrá égett (r)

- a jégcsap csöpögött (s)

- a benzin elillant (u)

- a fa elkorhadt (v)

Elvileg valami becenévnek kellene kijönnie, azért írtam oda a betűket.


2015. jún. 9. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a, c, r, v


Lehet, hogy hülye vagyok, de szerintem ezek fizikai változások:

á - oldódás

b - fagyás

e - szublimáció

é - oldódás

l - bepárlás

s - olvadás

u - párolgás

2015. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor kémiai változás, ha új KÉMIAI kötések jönnek létre és/vagy kémiai kötések szakadnak szét..)


- a) gázpalack felrobbant: attól függ.. csak simán szétveti a nyomás, vagy meg is gyullad-e a gáz.. csak a második esetben van kémiai változás.

- á) oldódás, nem történik kémiai változás.

- b) fázisváltozás, fizikai

- c) a szacharóz molekulák (kötései) szétesnek.. kémiai változás.

- e) fázisváltozás, fizikai

- é) oldódás, nem kémiai

- l) desztilláció (oldódás ellentéte), nem kémiai

- r) égés-oxidáció kémiai cucc (magnézium-oxid lesz a magnéziumból és az oxigénből, új kémiai kötések jönnek létre)

- s) olvadás - fázisváltozás

- u) párolgás - fázisváltozás

- v) érdekes, mert ennek valójában biológiai okai vannak, aminek elég sok köze van a kémiához. Igazából ilyen kis baktériumok meg ilyenek emésztik meg a cellulózt a fa szöveteiből.. (és nyernek belőle cukrot, stb). Van kémiai változás, de azt élőlény okozza, nem tudom hogy ez minek minősül. :D Biokémiai vált..

2015. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na ennyit a becenévről, én is ugyanezeket karikáztam be. Kémiatanár mintha azt mondta volna, hogy valami lánynév becézésének kéne kijönnie. Legalább megerősítették ketten is, hogy nem szúrtam el, köszi srácok! :)
2015. jún. 9. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!