Helyettesítési érrték számításnál a=2 b=-3 akkor. ?

Ha a feladat: 6a+4b-2 akkor kijöhet eredménynek -2?
2015. jún. 11. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
6*2+(4*-3)-2=12-12-2=-2
2015. jún. 11. 14:37
 2/7 A kérdező kommentje:
Remek! Köszönöm
2015. jún. 11. 14:39
 3/7 A kérdező kommentje:
És annál az összevonásnál is tudna valaki segíteni, hogy: 6a2-2ab+2ab2+2ab-ab2+4a2 ?
2015. jún. 11. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:
A 6a2 az 6*a*2 vagy 6*a^2?
2015. jún. 11. 15:01
 5/7 anonim ***** válasza:
6a2-nél a 2 négyzetet jelent? 6a^2 lenne?
2015. jún. 11. 15:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem felsőindexes. Csak úgy 6a2
2015. jún. 11. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:

6a2-2ab+2ab2+2ab-ab2+4a2 =

6*a*2-2ab+2*ab*2+2ab-ab*2+4*a*2=

12a-2ab+4ab+2ab-2ab+8a=

20a+2ab

2015. jún. 11. 15:28