SOS, valaki tud segíteni a matekban?


1, egy 3 km hosszú út 150m magas dombra vezet.Mekkora az út emelkedési szöge?


2,Egy piros csomag magyar kártyából két lapot húzunk.jelentse A azt az eseményt,hogy pirosat, B pedig azt hogy ászt húzunk.Mit jelent az A+B, és az A*B esemény?


3,ismertesse az egyenes normálvektoros egyenletét.


4,Adjon meg elemeivel egy számtani és egy mértani sorozatot.


5,egy tengerparton álló 50 méter magas világítótoronyból egy motorcsónak 25 fokos depressziószögben(süllyedési szögben) látszik.milyen messze van a csónak a torony aljátol?



2015. jún. 12. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Először átváltjuk a kilométert méterre: 3 km=3000 m.


Vázlat: rajzolsz egy derékszögű háromszöget, ahol a "vízszintes" befogó hossza 3000 m, a "függőlegesé" 150 méter, kérdés, a 150-es oldallal szemközti szög (Ł)


Erre a szögre felírhatjuk a szög tangensét:


tg(Ł)=150/3000=0,05, ezt beütjük a számológépbe: Ł=~2,862°.


2. A+B: vagy mindkét lap piros, vagy mindkét lap ász

A*B: mindkét lap piros is és ász is, vagyis mindkét kihúzott lap piros ász (ha visszatevéses húzásról van szó, akkor kivitelezhető, egyébként nem (feltéve, hogy mindegyik lap különböző)).


3. Az (A;B) normálvektorú, (x0;y0) ponton áthaladó egyenes egyenlete:


A*x+B*y=A*x0-B*y0 .


4. Számtani sorozat: olyan számokat kell leírni, ahol a szomszédos tagok különbsége mindig ugyanannyi, például:


3; 5; 7; 9; 11; ..., itt a tagok között a különbség mindig 2.


Mértani sorozat: itt a hányadosnak kell ugyanannyinak lennie:


1; 2; 4; 8; 16; 32; ..., itt a szomszédos tagok hányadosa 2.


5. Újabb derékszögű háromszöget rajzolunk; a "függőleges" hossza legyen 50 méter, a vízszintesé legyen x (ez lesz a csónak távolsága a toronytól). Az x-szel szemközti szög 25°. Erre a 25°-ra fel tudjuk írni a szög tangensét:


tg(25°)=x/50, innen 50*tg(25°)=x, ezt számológéppel kiszámoljuk: x=~23,3154 méter.

2015. jún. 12. 19:34
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2015. jún. 12. 20:41
 3/3 anonim ***** válasza:

#1:

Az 1-es feladatban szerintem sin kell tg helyett!

A dombra felvezeto ut a dombon megy, es nem egy vizszintes alagut, ami a hely labatol a hegy kozepe alatti ponthoz vezet.


2.: Ha franciakartyarol van szo, ott 2 db. piros asz van egy pakliban (ha 2 pakli van, akkor 4), mert a sziv es a karo is piros.


5.: A depresszioszoget a VIZSZINTESHEZ KEPEST merjuk.

Szoval van a torony csucsa (legyen A), van valahol jo messze egy motorcsonak (legyen B pont), es van a motorcsonak felett 50m-re levo pont (legyen C).

AC oldal vizszintes (mert mindketto 50m magasan van), BC pedig fuggoleges (mert a kepzeletbeli pontot ugy vettuk fel, hogy a motorcsonak felett legyen), szoval ACB szog derekszog. BC oldal 50m hosszu (szinten ugy vettuk fel). A BAC szog pedig 25 fokos.

A kerdes az, hogy milyen messze van a csonak a torony aljatol, ez a hossz megegyezik az AC oldal hosszaval (mert ugyanaz a szakasz 50m-rel lefele eltolva).

Tudjuk, hogy:

BC/AC=tg(25 fok)

Innen: AC=50m/tg (25 fok)

Ezt a szamologeppel kiszamitod, aztan kijon valamilyen szam, nekem 107,23m lett.

2015. jún. 14. 16:13