Matematika sebességes feladat megoldása?

[link]

2015. jún. 15. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen v a keresett sebesség, az első szakaszon ennyivel ment.

A második szakaszon 0 km/h-val ment.

A harmadik szakaszon v - 5 km/h-val ment.


Az első szakasz idejét jelölje t.

A második szakasz ideje 1 óra.

A harmadik szakasz ideje 9 óra - t - 1 óra, azaz 8 óra - t.


A megtett utat a sebesség és az idő szorzata adja meg.

Tehát:


Az első szakasz alatt megtett út: v * t

A második szakasz alatt emgtett út: 0 km/h * 1 h = 0 km

A harmadik szakasz alatt megtett út: (v - 5 km/h) * (8 h - t)


Amit még tudunk a feladatból:

Az első szakasz útja a 255 km 7/17-e, azaz 105 km.

A harmadik szakasz útja pedig a maradék, tehát 255 km - 105 km, azaz 150 km.


Tehát a következő egyenletrendszert kaptuk:

v * t = 105

(v - 5) * (7 - t) = 150


Az elsőből fejezd ki a v-t például. Azt helyettesítsd be a másodikba, és oldd meg.


A v mértékegysége a km/h, a t mértékegysége pedig az h.

2015. jún. 15. 10:43
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Nekem 35 jött ki. De nem egyenletrendszerrel csináltam. Az időket összegeztem az adott útszakaszokon.
2015. jún. 15. 10:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Elírtam: 7 helyett 8


v * t = 105

(v - 5) * (8 - t) = 150


Elnézést.


35 a megoldás, igen.

2015. jún. 15. 12:25