Négyzetes arányosságot hogyan kell leírni/jelölni?


Ha valami négyzetesen arányos valamivel, azt hogyan kell leírni?

Pl. ha a egyenesen arányos b-vel és c-vel, akkor a = b * c,

Ha a egyenesen arányos b-vel és fordítottan arányos c-vel: a = b\c

Ez hogy működik a négyzetes arányosságnál?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 16. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Például ha a egyenesen arányos b négyzetével, akkor a~b^2 (a arányos b négyzettel), azaz a/b^2=állandó, azaz a=c*b^2, aho

l c=állandó.

Ugyanígy, ha valaminek a négyzetével fordítottan arányos, akkor a=c * 1/b^2

Ha nem erre gondoltál, akkor nem tudom mi az a négyzetes arányosság:D ha az, hogy két változónak a négyzete arányos, akkor a^2=c * b^2, ahol c=állandó. Több tippem nincs:D

2015. jún. 16. 11:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy pl. A négyzetesen arányos B-vel. Itt egy példafeladat: [link]
2015. jún. 16. 16:02