1 . számíts ki hogy 80 g kén dioxid keletkezéséhez hány g ként kell elégetni!

egyenlet:

számítás:

válasz:



2. Számítsd ki,hogy 28 kg égetett mészből mennyi oldott mész keletkezhet

egyenlet:

számítás:

válasz:



2015. jún. 16. 13:54
 1/3 anonim válasza:
a sulinak már vége van nem?
2015. jún. 16. 13:57
 2/3 anonim ***** válasza:
De vége van, szóval kérdező, ha azt mondták neked a tanárok, hogy ettől függ a 2-esed, akkor nyugodj meg, már rég megkaptad a 2-est.
2015. jún. 16. 14:06
 3/3 anonim ***** válasza:

S + O2 = SO2


n=m/M

m(SO2)= 80g

M(SO2)= 32+(2*16)=64 g/mol

n=80/64= 1,25 mol

ekkora anyagmennyiségű SO2 keletkezett

a képlet alapján egy mol kén-dioxid 1 mol kén égésekor keletkezik.

de nekünk 1,25 molunk van

a képletet átrendezve: m=n*M

M(S)=32g/mol


m(S)=1,25*32= 40 g


A másikat is ugyanígy

M- a moláris tömeg, a periódusos rendszerben összeadod a molekulák moláris tömegét, ahány db van az atomból a molekulában.


egyenlet:

CaO + H2O = Ca(OH)2


(CaO - égetett mész, Ca(OH)2 - oltott mész)

2015. jún. 16. 16:12