Hány négyjegyű számot lehet alkotni a 0,2,4,6 számjegyekből, ha minden szám csak egyszer szerepelhet, és hányat, ha minden szám többször is szerepelhet?


2015. jún. 16. 19:00
 1/3 anonim válasza:

nem vagyok annyira jó matekból, de ezt most tanultuk. permutáció alapján kell megoldani, az első ismétlés nélküli, a második pedig ismétléses. mivel az első helyen nulla nem szerepelhet, így az mindig csak 3 féle variáció lehet, alapesetben, ha az nem 0 lenne, 4! lenne, a második pedig 4^4 (négy a negyediken)

első: 3*4*3*2=72

második: 3*4*4*4=192


remélem segítettem, és jól :)

2015. jún. 16. 19:06
 2/3 anonim ***** válasza:

A második oké.


Az elsőnél az utolsó helyre hogyhogy 2-féle mehet?


Szerintem inkább 3*3*2*1 = 18.

2015. jún. 16. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha egy szám csak egyszer használható fel akkor:

3*3*2*1= 18 mert ugye az első számjegy nem lehet 0, a százas helyi értékhez választhatsz 3 szám közül, a tízeshez 2 szám közül az egyesek helyére pedig csak egy szám marad.


Ha egy szám többször is felhasználható akkor:

3*4*4*4=192 mert ugye változatlanul nem állhat elöl 0, de a többi helyi érték akármelyik szám lehet így oda már mind a 4 számot választhatod.

2015. jún. 16. 19:27