Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » (Matek) Miért nem tudom az...

(Matek) Miért nem tudom az alábbi polinomot ábrázolni 2D-ben (2x-y+3) ^2=0?

Figyelt kérdés
2015. jún. 20. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nem gyakoroltál eleget. Ez egy sima egyenes.
2015. jún. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Óvodás megoldja... Nyílván egyenest kapsz, uis. átrendezéssel: y=2x+3. Azaz egy 2 meredekségű egyenesről van szó, ami az y tengelyt a 3-ban, az x-tengelyt pedig -1.5-ben metszi.
2015. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A négyzetreemelést lehagytátok.


[link]

2015. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok nem szóltam semmit.

[link]

2015. jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

91%-os, sajnos beetették a füledbe, a gondolkodás nélküli wolframalpházást. Lehetne ábrázolni 3D-ben, is de ekkor z-tengellyel párhuzamos síkot kapunk.

Az általad kihozott parabolikus henger nyílván jó, de akkor vegyük már annak a z=0 síkkal való metszetgörbéjét!

2015. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez a lineáris alak egy implicit függvény. Explicite miért nem lehet, az volt a kérdés?
2015. jún. 20. 11:33
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ez a lineáris alak egy implicit függvény. Explicite miért nem lehet, az volt a kérdés?"


Miért ne lehetne? Olvasd vissza a második választ. Kifejezhető explicit,


y=2x+3.


Innentől kezdve explicit ki van fejezve és ábrázolható explicit módon.

Mi a probléma?


(Persze adható olyan implicit képlet, amiből nem tudod kifejezni, de a te példád a világ legegyszerűbb feladata, minden további nélkül explicit megoldható).

2015. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!