Egy kis segitség matekból: 1. Adott az f:[0,1]→R, f (x) =-x^2 függvény. Határozd meg az f függvény értékeinek halmazát! 2. Hat. Meg a C pont koordinátáit, ha C az A (5;4) pontnak, a B (-2;1) pont szerinti szimetrikusa?


3. Adott az f:[0;2]→R, f (x) =-4x+3 függvény. Hat. Meg a függvény értékeinek halmazát!

4. Szám. Ki annak a valosinüségét, hogy a köbgyök1, köbgyök2, köbgyök3. köbgyök30 halmaz elleme racionális szám legyen?



2015. jún. 30. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Ábrázolod, és megnézed, hogy milyen y-értékek között van a függvény. Egyébkén [0;1] intervallum lesz a keresett halmaz.


2. Felezőpont képletét kell felírni; ha C(x;y), akkor


(x+5)/2=-2, vagyis x=-9

(4+y)/2=1, vagyis y=-2


Tehát a keresett pont: C(-9;-2).


3. Ugyanúgy, mint az elsőnél; [-5;3] lesz a keresett intervallum.


4. Itt gondolom kiválasztunk 1-et, és annak mekkora az esélye, hogy racionális lesz.


Racionálisak: köbgyök(1), köbgyök(8), köbgyök(27), ez összesen 3.


Valószínűség: 3/30=1/10=10%.


Ha kérdésed van még, tedd fel bátran!

2015. jún. 30. 18:26
 2/3 A kérdező kommentje:
Közsönöm szépen a választ
2015. jún. 30. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elsőnél [-1,0] a keresett halmaz, egyébként jól mondta az első.
2015. júl. 1. 02:14