Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segíteni ebben az 5...

Valaki segíteni ebben az 5 szerkesztési feladatban? Nagyon jó lenne, ha képet is küldene valaki, mert anélkül nem igazán tudom mgcsinálni.

Figyelt kérdés

1. feladat: [link]

2. feladat: [link]

3. feladat: [link]

4-5. feladat: [link]



2015. aug. 11. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek könnyűek.


1:


-Tükrözd a b egyenest c tükörtengellyel, a tükörkép legyen b'.

-Az a és a b' egyenesek metszéspontján lesz a háromszög egyik pontja, ez legyen Q.

-P-ből PQ sugárral körzőzz, hogy elmetszd a b egyenest, a metszéspontnál lesz a háromszög harmadik csúcsa, ez legyen R.

-Összekötöd a P, a Q és az R pontokat, és megvan a háromszög.


2: Kihasználjuk, hogy a téglalap húrnégyszög:


-Középpontosan tükrözd az egyenest az O pontra.

-OA sugárral körzőzz az O pontból, a két egyenesen (az A pontot is beleértve) 2-2 metszéspont lesz, összesen 4, ezek lesznek a téglalap csúcsai.

-Összekötöd őket tégalalapszerűen, és win!


3. Ehhez írok magyarázatot a végén:


-Tükrözd az egyenesre a B pontot, a tükörképe B' lesz.

-Kösd össze az A pontot a B' ponttal.

-Az AB' szakasz és az egyenes metszéspontja lesz a keresett pont.


Magyarázat: tudjuk, hogy két pont között a legrövidebb távolság az egyenes. A és B' közötti legrövidebb távolság szintén az egyenes. Viszont ha tükrözzük egy részét, akkor a hossza nem változik, tehát ennél rövidebb nem lehet, mivel eredetileg az volt a legrövidebb.


4.


-Megszerkeszted a 8 cm-es szakaszt.

-Szerkesztesz rá egy 30°-os szöget. A két szakasz közös pontja legyen A.

-Az így nyert szögszáron körzőzöl az A csúcsból 10 cm-es sugárral, ezzel megvan a 10-es oldal is.

-Összekötöd a két "szabad" végpontot.

-Az így nyert szakaszra felező merőlegest szerkesztesz. Metszéspontjuk legyen O.

-O-ból OA sugárral körzőzöl, elmetszve az előbbi felező merőlegest, a metszéspontnál lesz a paralelogramma 4. csúcsa.

-Kész.


5. Ennél a Thalesz-tételt kell használni/ismerni:

-Legyen a két egyenes közös pontja A, ekkor F-ből AF sugárral körzőzünk. Ahol elmetszettük az egyeneseket, ott lesznek a pálca végei.


Ha valami nem érthető, kérdezz!

2015. aug. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ezeket csináltam, még a válasz előtt ... Köszi!!!

2015. aug. 11. 18:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segített a segítséged, mindent értek
2015. aug. 11. 18:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem valami jók, amiket szerkesztettél (van, ahol a szöveget félreértetted szerintem), szóval ha gondolod, az instrukciók után született szerkesztéseket is feltöltheted, hogy megbizonyosodhass róla, hogy tényleg jók és megértetted.
2015. aug. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom (az utolsót pl. tényleg félreértettem), 2 jó volt, a maradék 2-t ki is javítottam
2015. aug. 11. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!