Valaki segítene a matekban és elmagyarázná hogy jött ki?


Egy háromszög két oldala 5 cm és 0,75cm.

Mekkora szöget zár be ezen oldalak, ha a háromszög területe 15,2 cm^2?


2015. aug. 17. 16:13
 1/8 anonim válasza:

T = a * b * sin alfa / 2


Ahol a és b a két oldal és sin alfa a közbezárt szög szinusza és T a háromszög területe. Behelyettesíted és megoldod.

2015. aug. 17. 16:23
 2/8 A kérdező kommentje:
de hiába behelyettesítem ha nem tudom kiszámolni
2015. aug. 17. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Behelyettesítesz:


15,2=5*0,75*sin(Ł)/2


15,2=1,875*sin(Ł)


~8,1=sin(Ł), ennek meg ugye nem sűrűn van megoldása, mivel sin(Ł) értéke -1 és 1 között van.


Érdemes amúgy megjegyezni, hogy ha adott két oldal, akkor az ezekből alkotható legnagyobb területű háromszög a*b/2 (derékszög esetén lesz így). Ha a megadott terület nagyobb, mint a maximum, akkor nincs olyan háromszög. Ebben az esetben a háromszög maximum területe 5*0,75/2=1,875cm^2, tehát 15,2cm^2 semmi szín alatt nem lehet.

2015. aug. 17. 16:44
 4/8 A kérdező kommentje:
de hogy lesz 8.1?
2015. aug. 17. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy hogy lesz 8,1?
2015. aug. 17. 19:33
 6/8 A kérdező kommentje:

hogy sinŁ=8,1 azt írtad

az hogy jött ki?

2015. aug. 17. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindkét oldalt osztod 1,875-tel...
2015. aug. 18. 16:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Amint a 3-as válaszoló írta, a megadott adatokkal nincs megoldás.


Próbáld meg a

a = 5

b = 0,75

T = 1,52

vagy

a = 5

b = 7,5

T = 15,2

vagy

a = 0,5

b = 7,5

T = 1,52

adathármasokat, ezekkel értelmes megoldást kapsz.

2015. aug. 21. 13:34