Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit ért az író azon, hogy:...

Mit ért az író azon, hogy: Mars miatt hozzá nem férhetett Ámor. ( Beszterce ostroma)?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.
2015. aug. 18. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a művet,de szerintem azt,hogy a háborúzások miatt nem ért rá a szerelemre.Vagy nem is érdekelte a szerelem,mert jobban élvezte/szerette a hadakozást,az fontosabb volt neki.

(Ugye Mars a háború istene,Ámor pedig a szerelemé.)

2015. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, klasszikus műveltség...
2015. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen.
2015. aug. 18. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy mit ért alatta az író, és azt szerintem csak ő tudja pontosan. Azt pedig úgy látom, te nem érted, hogy ez nem természettudomány, hanem bölcsészet-házifeladat.


Amúgy Mars a háború istene a római mitológiában, Ámor pedig a szerelemé. Tehát a mondat szó szerint véve azt jelenti, hogy „A háború istene miatt hozzá nem férhetett a szerelem istene.”, maibb nyelven pedig, hogy annyit háborúzott, hogy nem maradt ideje/ereje csajozni.

2015. aug. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan, ha így semmi kontextus nélkül kiírsz egy idézetet, elég nehéz segíteni. De egyébként a többiek jókat írtak. A Mars a háború istene, az Ámor pedig a szerelemé. Tehát akihez a Mars miatt nem fér hozzá Ámor, az inkább háborúzik, mint nőzik.


Szerintem egyébként Pongrácz Istvánról van szó, akit nem érdekeltek a nők (az utolsó igazi nőnek Zrínyi Ilonát tartotta), ezért nem is nősült meg, helyette csak a hadi játékokkal volt elfoglalva.

2015. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!