Matek 10. egyenlet megoldás?


Sziasztok! Ezt az egyenletet hogyan kéne megoldani?


[link]


Köszönöm szépen!


2015. aug. 27. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

bővítesz x*(x+2)-vel és akkor


3(x+2)-2x=x*(x+2)

0=x^2+x-6

ezt már csak be kell helyettesíteni

x1 = 3

x2 = -2

2015. aug. 27. 21:12
 2/6 anonim ***** válasza:
(x+2)-vel és xel beszorzod az egészet, ez lesz: 3*(x+2)-2x=(x+2)*x. Zárójelfelbontás: 3x+6-2x=x^2+2x összevonás: 0=x^2+x-6 Ezt másodfokú megoldóképletbe helyettesíted: [-1+-gyök alatt 1-4*(-6)]/2= 1. megoldás: (25-1)/2=12 2. megoldás: (-1-25)/2=-13
2015. aug. 27. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:
25 helyett 5!!! elfelejtettem gyököt vonni:D
2015. aug. 27. 21:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a kettőtöknek, pótvizsgára kellett, így remélem sikeres lesz! :)
2015. aug. 27. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert!:) Viszont még csak annyi, hogy -2 nem lehet a megoldás, mert akkor 0-ával osztanánk az elején [ a 2/(x+2)-re gondolok itt]
2015. aug. 27. 21:30
 6/6 anonim ***** válasza:

A tuti stratégia, ami egyenlőtlenségeknél is működik:

Először 0-ra rendezel, aztán közös nevezőre hozol, végül a számlálót megoldod 0-ra.


Így nincs olyan lépés, amiben változóval szorzol, és esetleg kellemetlen dolgok történnek.

2015. aug. 27. 21:45