Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy hívják Margit anyját?...

Hogy hívják Margit anyját? Egy kis szórakoztató matematika ínyenceknek.

Figyelt kérdés

Négy asszony, mindegyik a lányával együtt, egy üzletben szőnyegszegőt vásárol. Mindegyik anya kétszer annyi métert vásárol mint a lánya, és a 8 személy mindegyike annyi métert vesz, ahány forintot fizet egy-egy méterért. Egy méter szőnyegszegő ára forintban kifejezve egész szám. Bárányné 76 ft-tal többet fizet, mint Zöldné, Nóra 3 m-rel kevesebbet vásárol mint Feketéné, Ági 2 m-rel többet mint Vali, aki 48 ft-tal kevesebbet fizet mint Szabóné.

Hogy hívják Margit anyját?


2010. márc. 11. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem Bárányné
2010. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves a buszsofőr?
2010. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az addig ok de részletes levezetésre is gondoltam

a megoldás természetesen benne van a "sárga" feladat gyüjteményben, így azt én is tudom.

a kételkedőknek meg annyit hogy ki lehet számolni, csak türelmesen ki kell logikázni. (benne van a középiskolai tananyagban, tehát a buszvezető most nem játszik)

2010. márc. 12. 07:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi is a sárga feladatgyűjteményből tanultunk, de nem rémlik ez a feladat :D


Most van 4 anya, Zöldné, Bárányné, Feketéné, Szabóné...

4 lány, Vali, Ági, Nóra, Margit...


Azt nem értem, hogy van-e valami adat arra függően, hogy melyik kinek az anyja. Mert így akárki lehetne Margité.

2010. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
azt hogy hanyadik oldalon van most nem tudom megmondani, de benne van, mert onnan írtam ki szóról szóra. Minden információ elméletileg benne van a szövegben, abból kellene kilogikázni, levezetni, megfejteni, eddig nekem sem sikerült. Szeptemberben beviszem a tanárbának, hátha ő tudja a megfejtést. Illetve a megfejtés benne van a könyvben, de a levezetés, gondolatmenet érdekelne.
2010. jún. 27. 14:41
 6/8 anonim válasza:

Zöldné vett 18 m-t (324 Ft), lánya Nóra (9 m, 81 Ft-ért)

Feketéné vett 12 m-t (144 Ft), lánya Ági (6 m, 36 Ft)

Szabóné vett 8 m-t (64 Ft), lánya Vali (4 m, 16 Ft)

Bárányné vett 20 m-t (400 Ft), lánya Margit (10 m-t, 100 Ft)


Tehát a megfejtés: Bárányné ;-)

2011. ápr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló sem teljes levezetést adott, csak a megoldást.
2015. ápr. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nagyanettkaa válasza:
Valaki rájött már a levezetésre?
2018. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!