Kellene egy kis segítség ezekkel a matek feladatokkal kapcsolatban, holnapra! Segítséég?


Itt van fotón, nagyon örülnék ha valaki megcsinálná nekem, nem lesz időm sem és nem is mindet értem, de eléggé életbevágó... :D

[link]



2015. szept. 1. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

1)

3^x = 1/gyök(3) = 1/(3^(1/2)) = 3^(-1/2)


A 3^x függvény szigorúan monoton nő.


x = -1/2


2)

log5(7) = x, amire 5^x = 7

Ez a definíciója!


Ezért 5^log5(7) = 7


A többit meghagyom neked mókamester...

2015. szept. 1. 16:22
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom. Amugy miert mokamester?
2015. szept. 1. 16:49
 3/5 anonim válasza:
mert annyira hülye vagy hogy már elhányom magam a röhögéstől.
2015. szept. 1. 17:02
 4/5 anonim ***** válasza:
A szmájlik miatt írtam.
2015. szept. 2. 09:12
 5/5 Bugya Péter ***** válasza:

5.

2a(4;-10)

2a+b=(4+4;-10+7)=(8;-3)

2015. szept. 2. 10:50