Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az probléma ha nem tudok...

Az probléma ha nem tudok olyan komoly verselemzést írni?

Figyelt kérdés
Magyar emelt érettségire készülök, magamnak szoktam verseket elemezni, aztán leellenőrzöm a Sulinet oldalán lévő értelmezések segítségével. Hát, van, amikor tökéletes, van amikor nem sikerül, vagy kicsit máshogyan értelmezem, de az enyémek eléggé primitívek. Úgy érzem tudok fogalmazni, de közelében sem vagyok azoknak a szövegeknek. Remélem érettségin nem várnak el ennyire durva dolgokat és ha választékosan írom meg, illetve hasonlóan elemzek, azért elfogadják majd. Tapasztalatok? Hogy érdemes gyakorolni hatékonyan?

2015. szept. 1. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanárodtól kérj segítséget személyesen.
2015. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már nem járok suliba, ő meg amúgy is idióta volt.D
2015. szept. 1. 21:36
 3/4 anonim válasza:

Szia, anno én is emelteztem magyarból. Szarság. Mármint nem azért mondom, rajongok az irodalomért és a művészetekért, de a verselemzést hatalmas baromságnak tartom, úgy hogy magam is írtam verseket stb. stb.

Ha olvasol egy művet a te olvasatod számít, te mit gondolsz róla, értelmezd saját benyomásaid és értelmed szerint. Ezért írták. A vers pontosan két emberről szól. A költőről és rólad. Akkor nyer művészeti értéket, ha az olvasójának örömet okoz és ehhez nem kellenek mániákus irodalomelemzők. Próbáld a saját szavaiddal és használj pár nyelvészeti és irodalmi szakszavat.

Egyébként érettségin úgy tudom lehet választani verselemzés, esszé meg még vm között. Azt válaszd amelyikben erősebb vagy.

2015. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm, egyetértek.D Egyébként a véleményed alapján jó úton járok, én így szoktam, persze odafigyelek rá, hogy ne legyen túl szubjektív. Amúgy szerintem összekeverted az emelt és a közép magyar érettségit. Emelten három feladat van (műértelmezés, reflektálás, illetve egy levél vagy hasonló cucc) és mindhármat meg kell írni. Bár nem tudom te mikor érettségiztél.D
2015. szept. 2. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!