Valaki segít az alábbi matek feladatban? (vektorok)


Adottak: u^-> és v^->

|u^->|=1

|v^->|=2

az u^-> és v^-> által bezárt szög mértéke 60°

(2u^-> + v^->)(2v^-> - u^->) = ?



2015. szept. 4. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
egyszerű skalárszorzás az egész.
2015. szept. 4. 12:30
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Fejtsd ki, végezd el a kijelölt műveleteket, nem nehéz.
2015. szept. 5. 09:28
 3/3 tatyesz ***** válasza:
100%

Értjük, hogy vektorok, u és v. Nem kell cifrázni.


(2u+v)(2v-u) = 4uv - 2uu + 2vv - vu


(Elvégeztem a szorzást, mintha szokásos számok lettek volna.)


uv = |u||v|cos60 = 1·2·1/2 = 1


uu = |u||u|cos0 = 1·1·1 = 1


vv = |v||v|cos0 = 2·2·1 = 4


(2u+v)(2v-u) = 4uv - 2uu + 2vv - vu = 4·1 - 2·1 + 2·4 - 1 = 9

2015. szept. 5. 13:06